Rozpoczął się kolejny etap modernizacji ulicy Grota-Roweckiego w Sosnowcu. Na kierowców czekają utrudnienia.

Po tym, jak na początku roku zakończono pierwszy etap prac u zbiegu ulic Gospodarczej i Grota Roweckiego, wykonawca rozpoczął kolejne prace. W ramach pierwszego etapu wykonano przebudowę od ulicy Udziałowej do wysokości budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W ramach tych robót w miejscu dawnego skrzyżowania Grota-Roweckiego i Gospodarczej powstało rondo.

Drugi etap prac zakłada przebudowę fragmentu ulicy do wysokości wiaduktu nad S86 wraz z budową drugiego, nieco rozciągniętego ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego, Hallera i Ptasiej. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

– W związku z tym niewykluczone są utrudnienia. Obecnie niemożliwy jest wjazd i wyjazd w ul. Hallera z ul. Grota-Roweckiego – mówią przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Wykonawca, którym jest gliwicka firma Silesia Invest, na wykonanie II etapu inwestycji ma czas do końca maja 2019 roku. Koszt całej inwestycji to ponad 4,8 mln złotych.

3 KOMENTARZE

  1. hmmm
    A może jednak da się zrobić wjazd do przejścia pod Gierkiem od strony dawnej 1Maja – wprost do baru Kaczka 🙂
    Wyjdzie taniej i usprawni życie ludziom – jedne schody mniej!

    PS
    w stronę Rozwojowej tez by się dało ale to już trochę trudniej i drożej w budowie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here