W najbliższy weekend, 4 i 5 listopada rusza długo wyczekiwana modernizacja torowiska na Starym Sosnowcu. Na pasażerów czekają utrudnienia.

Modernizacja warta ponad 20 mln złotych odbędzie się w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu od ul. Sobieskiego do drogi ekspresowej S86. Prace rozpoczną się od zabudowy rozjazdów technologicznych za skrzyżowaniem ul. Piłsudskiego z ul. Sobieskiego i przed przystankiem Sosnowiec Os. Piastów oraz przed przystankiem Sosnowiec Wysoka i przed wjazdem na wiadukt nad DK 86.

– Rozjazdy pozwolą nam na utrzymanie ruchu tramwajowego przez Stary Sosnowiec przez cały okres modernizacji torowiska z krótkimi przerwami na ich montaż i demontaż. Tramwaje będą kursować po jednym torze, podczas gdy prace realizowane będą na torze drugim – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Wykonawcą robót będzie konsorcjum firm NDI i Balzola. Na wykonanie prac mają oni 15 miesięcy.

Zmiana organizacji ruchu

W związku z planowanymi pracami, od poniedziałku 6 listopada ruch tramwajowy na odcinkach jednotorowych będzie odbywał się torem w kierunku Milowic, a dla linii nr 26 i 27 zmieniony zostanie rozkład jazdy. Od godz. 6:00 w sobotę 4 listopada do godz. 4:00 w poniedziałek 6 listopada zmieni się czasowo organizacja ruchu tramwajowego.

Tramwaje linii nr 21 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Dworzec PKP skierują się do Ostrogórskiej, gdzie zawrócą i włączą się w planowe kursy w kierunku powrotnym (wg specjalnego rozkładu jazdy). Natomiast tramwaje linii nr 26 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Aleja Zwycięstwa skierują się do Pętli Będzińskiej, skąd włączą się w planowe kursy w kierunku powrotnym.

Ponadto, uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa kursująca z częstotliwością co 10 lub 15 minut (w godzinach od 22:30 do 4:00 zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy).

Przystanki autobusowej komunikacji zastępczej:

kierunek Milowice: Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – al. Mireckiego (tymczasowy przed skrzyżowaniem z al. Mireckiego) – Osiedle Piastów (autobusowy) – Wysoka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Egzotarium (autobusowy) – Centrum Handlowe (autobusowy) – Podjazdowa (autobusowy) – Zakłady Mięsne (autobusowy) – Milowice Hala Sportowa (autobusowy),

kierunek Centrum: Milowice Hala Sportowa (autobusowy) – Zakłady Mięsne (autobusowy) – Podjazdowa (autobusowy) – Centrum Handlowe (autobusowy) – Egzotarium (autobusowy) – Wysoka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Osiedle Piastów (autobusowy/tramwajowy) – al. Mireckiego (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – Sosnowiec al. Zwycięstwa (autobusowy).

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu
to drugie zadanie „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” przewidzianego do współfinansowania przez Unię Europejską.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Napiszcie o tym, że od 6 listopada nastąpi ograniczenie kursowanie tramwajów linii 26. Dotychczas w dni robocze kursowała co 12 minut, a o 6 listopada będzie co 20 minut.

  2. Napiszcie o tym, że od 6 listopada nastąpi ograniczenie kursowania
    tramwajów linii 26. Dotychczas w dni robocze kursowała co 12 minut, a o 6
    listopada będzie co 20 minut.

  3. Za wolno, za wolno to wszystko. Przy takim tempie remontów tory do Kazimierza, Niwki, Środuli, Tworznia, Czeladzi rozsypią się dokumentnie zanim doczekają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here