Prezydent Arkadiusz Chęciński zdecydował o odwołaniu czterech dużych imprez, które miały się odbyć w tym tygodniu w Sosnowcu. Powodem jest zagrożenie epidemią koronawirusa w Polsce.

W województwie śląskim jak na razie potwierdzono pięć przypadków zachorowań na koronawirusa (stan na 9 marca). Wirus ten bardzo szybko się rozprzestrzenia. Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat, w którym rekomenduje odwoływanie imprez masowych.

– Z koronawirusem nie ma żartów. Na chwilę obecną jest wiele niewiadomych, nietrafne jest też porównywanie go do sezonowej grypy i innych chorób, czy nawet bagatelizowanie i określanie mianem napompowanej informacji medialnej. O powyższym świadczą choćby kolejne doniesienia z Włoch, ale też innych europejskich krajów – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Odwołano cztery imprezy

Prezydent Sosnowca, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, postanowił przełożyć cztery duże imprezy, które zaplanowano na marzec.

Chodzi m.in. o występ Piatnitsky The National Choir od Russia, który miał się odbyć 14 marca w sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych. Odwołano też XIII Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Róża 2020” w Kazimierzu Górniczym, który miał się odbyć 14 marca oraz V Festiwal „Kolej w Miniaturze” Sosnowiec 2020. Ta impreza miała się obyć w CKZiU przy ul. Kilińskiego 31 w najbliższy weekend (14-15 marca).

Odwołano także Międzynarodowy Turniej Taneczny World Dance w hali widowiskowo-sportowa przy ul. Braci Mieroszewskich, który planowano 21 marca.

Prezydent podkreśla, że lista odwołanych wydarzeń może się jeszcze zmienić. – Apeluję również do organizatorów innych wydarzeń masowych na terenie miasta o możliwe ich przełożenie – mówi Arkadiusz Chęciński.

Ograniczono odwiedziny w szpitalu

W mieście odwołane zostały również jubileusze z udziałem seniorów, natomiast w domach pomocy społecznej do odwołania wprowadzono zakaz odwiedzin. Ograniczone zostały odwiedziny w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Władze miasta zalecają też odwołanie wycieczek, wyjść i szkolnych wymian międzynarodowych.

Proszę o ograniczenie uczestniczenia w wydarzeniach z dużym skupiskiem ludzi. Nie chodzi o panikę, ale o ostrożność. Zdrowy rozsądek jest najważniejszy – zaznacza prezydent Chęciński.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W obawie przed koronawirusem ZTM i Koleje Śląskie wzmagają kontrole czystości pojazdów

Skomentuj przez Facebook

13 KOMENTARZE

 1. Koronowirus przy wejściach na kładkę od Naftowej i Teatralnej!
  Grozi śmiercią od gołębich odchodów, piór, kleszczy i co one tam mają w sobie.
  Dodatkowo okoliczni kretyni wysypują żarcie dla szczurów. Np od Naftowej jest cała warstwa pieczywa, warzyw – zalega to pod kładką i deszcz tego nie rozmyje. Smród!
  Świeżo wyremontowana kładka jest zasyfiona!! A wystarczyło parę kolców w odpowiednich miejscach – niedoróbka.

  PS
  Czy jest ktoś w UM władny wysłać 2 gości z drabiną, myjką ciśnieniową i dwoma metrami kolców antyszczurzych?!

 2. Odwołanie masowych imprez w mieście to super trafna decyzja Prezydenta Chęcińskiego. Należy codziennie dezynfekować środki transportu publicznego.

 3. Sądzę że pora zawiesić funkcjonowanie placówek oświatowych wszystkich szczebli. Utracone godziny nauczania przesunąć na czas wakacji. To nie jest czas na politykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here