Trwa budowa 16 km dróg rowerowych i trzech centr przesiadkowych w Czeladzi. Budowlańcy trafili jednak na niespodziewane utrudnienia. Przy budowie parkingu przy ul. Francuskiej natrafiono na betonowe konstrukcje po byłej kopalni.

Niespodziewane kłopoty napotkali budowlańcy przy budowie parkingu na ponad 70 miejsc, który powstaje w ramach węzła przesiadkowego „C” na Piaskach przy ul Francuskiej. – Budowlańcy natrafili na podziemne betonowe konstrukcje po byłej kopalni Czeladź, które wymagają bardzo pracochłonnych wyburzeń. Wpłynęło to nie tylko na podniesienie kosztów budowy tego parkingu, ale także wydłużenie czasu jego realizacji – powiedział nam Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Burmistrz podkreśla, że gdyby nie te problemy, to parking byłby już gotowy. – Na szczęście opóźnienia tego fragmentu budowy, nie powinny wpłynąć na terminowe oddanie całej inwestycji, realizowanej w naszym mieście przez firmę Eurovia – podkreśla.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową budowa, 16 km dróg rowerowych i trzech centr przesiadkowych, powinna zakończyć się w październiku tego roku.