Marcin Jaroszewski zrezygnował ze stanowiska prezesa Zagłębia Sosnowiec. Rezygnacja wejdzie w życie 30 września 2019 roku – poinformował klub.

Po ponad sześciu latach z funkcji prezesa Zagłębia Sosnowiec zrezygnował Marcin Jaroszewski. Decyzja wejdzie w życie 30 września 2019 roku. – Powodem decyzji są sprawy osobiste, ale przede wszystkim fakt, że od dłuższego czasu miałem poczucie, że klub pod moim kierunkiem nie rozwijał się. Wpadł w impas, głównie sportowy, ale też organizacyjny, którego nie byłem w stanie przełamać. Wszystkim dziękuję za wspólne ponad 6 lat emocji, łez radości, smutku, złości i marzeń. Swojemu następcy życzę walki w ekstraklasie na nowym stadionie, a najlepiej jeszcze wcześniej – podsumował 75 miesięcy pracy prezes Marcin Jaroszewski.

Marcin Jaroszewski prezesem Zagłębia został 13 czerwca 2013 roku. Przejął klub w trudnej sytuacji i w ciągu kilku lat udało się go odbudować. W tym czasie Zagłębie z II ligi, awansowało do I, a następnie do Ekstraklasy. Dzięki Jaroszewskiemu udało się także sformalizować współpracę sosnowieckiego klubu z Legią Warszawa.

Właścicielem klubu z Kresowej jest miasto. – Jestem zaskoczony tak nagłą decyzją. Prezes Jaroszewski w ostatnim czasie przeżywał trudne chwile. W prywatnych rozmowach mówił, że rozważa taki krok, ale decyzja zapadła chyba za szybko – powiedział nam Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, że po sześciu kolejkach Fortuna 1 Ligi Zagłębie zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. W niedzielę sosnowiczanie przegrali u siebie z GKS Tychy 1:2.

Więcej o rezygnacji prezesa Marcina Jaroszewskiego wkrótce na naszej stronie oraz w piątkowym wydaniu Tygodnika Twoje Zagłębie.

Skomentuj przez Facebook

18 KOMENTARZE

 1. Ciekawe kiedy oficjalnie podadzą do informacji na ile zadłużył klub i ucieka z tonącego okrętu.
  Choć wielokrotnie deklarował ze nie będzie zadłużał kluby
  Na prowizjach coś się dorobiło.
  I skaut w klubie pozostanie o nazwisku (syn) 19 letni skaut(…)

 2. Co Wy chcecie od Jaroszewskiego przecież on niewiele miał do powiedzenia, wszystkim rządzi Chęciński i jak to wychodzi to widać po szpitalu, wysypisku teraz klubie i innych instytucjach miejskich. Z pustego i Salomon nie naleje, stąd ucieczka Jaroszewskiego z tonącego okrętu ciekawe kto następny. Panie Prezesie Jaroszewski dla Pana wyrazy podziękowania i powodzenia w życiu.

 3. W końcu powinien się ktoś właściwy zainteresować tymi transferami brakiem wyników i drenażem kasy miejskiej bo za to nie odpowiada Jaroszewski tyko Chęciński jako reprezentant właściciela i jak wygląda w tym przypadku gospodarność? To powinno być w interesie mieszkańców wyjaśnione!!

 4. Na stadionie podeszła do mnie dziewczyna z jakąś lista wyborców Checinskiego od razu podziękowałem. PO tu w Sosnowcu nie ma nic do szukania.

  • Tak oczywiście jedyną osobą w mieście która potrafi rządzić to nasz prezydent, problem w tym że nikt nie rozumie o co mu chodzi a ci co rozumią to niestety udają.

 5. Problem jest dość poważny bo to wina i dyletanctwo rządzącego a nie zarządzającego że nie ma pojęcia o doborze kompetentnych a nie usłużnych ludzi mogą z tego wyniknąć dość poważne konsekwencje w funkcjonowaniu miasta. Może to być sygnał ostrzegawczy dla mieszkańców tylko powinni to zrozumieć.

 6. […] Marcin Jaroszewski zrezygnował z funkcji prezesa pod koniec sierpnia. Swoją decyzję argumentował zmęczeniem. – Powodem decyzji są sprawy osobiste, ale przede wszystkim fakt, że od dłuższego czasu miałem poczucie, że klub pod moim kierunkiem nie rozwijał się. Wpadł w impas, głównie sportowy, ale też organizacyjny, którego nie byłem w stanie przełamać – mówił wtedy. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here