Marcin Jaroszewski zrezygnował ze stanowiska prezesa Zagłębia Sosnowiec. Rezygnacja wejdzie w życie 30 września 2019 roku – poinformował klub.

Po ponad sześciu latach z funkcji prezesa Zagłębia Sosnowiec zrezygnował Marcin Jaroszewski. Decyzja wejdzie w życie 30 września 2019 roku. – Powodem decyzji są sprawy osobiste, ale przede wszystkim fakt, że od dłuższego czasu miałem poczucie, że klub pod moim kierunkiem nie rozwijał się. Wpadł w impas, głównie sportowy, ale też organizacyjny, którego nie byłem w stanie przełamać. Wszystkim dziękuję za wspólne ponad 6 lat emocji, łez radości, smutku, złości i marzeń. Swojemu następcy życzę walki w ekstraklasie na nowym stadionie, a najlepiej jeszcze wcześniej – podsumował 75 miesięcy pracy prezes Marcin Jaroszewski.

Marcin Jaroszewski prezesem Zagłębia został 13 czerwca 2013 roku. Przejął klub w trudnej sytuacji i w ciągu kilku lat udało się go odbudować. W tym czasie Zagłębie z II ligi, awansowało do I, a następnie do Ekstraklasy. Dzięki Jaroszewskiemu udało się także sformalizować współpracę sosnowieckiego klubu z Legią Warszawa.

Właścicielem klubu z Kresowej jest miasto. – Jestem zaskoczony tak nagłą decyzją. Prezes Jaroszewski w ostatnim czasie przeżywał trudne chwile. W prywatnych rozmowach mówił, że rozważa taki krok, ale decyzja zapadła chyba za szybko – powiedział nam Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, że po sześciu kolejkach Fortuna 1 Ligi Zagłębie zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. W niedzielę sosnowiczanie przegrali u siebie z GKS Tychy 1:2.

Więcej o rezygnacji prezesa Marcina Jaroszewskiego wkrótce na naszej stronie oraz w piątkowym wydaniu Tygodnika Twoje Zagłębie.