Od wtorku, 24 marca zacznie obowiązywać nowe zarządzenie prezydenta Sosnowca w sprawie zakazu korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych zlokalizowanych na terenie miasta. Za jego złamanie grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, ale także osób z grupy największego ryzyka, czyli seniorów w Sosnowcu zdecydowano o zamknięciu placów zabaw. Nie wszyscy jednak respektowali nowe zasady, bagatelizując ryzyko.

– Niestety dla niektórych tabliczki ostrzegawcze, wygrodzenia placów zabaw czy też zamknięcie ich tam, gdzie jest taka możliwość, nie działa. Nadal obserwujemy na nich ludzi. To sprawia, że grupa kolejnych osób też się wyłamuje i mamy w jednym miejscu kilkanaście osób – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Aby minimalizować rozpowszechnianie się koronawirusa w mieście prezydent podpisał zarządzenie w sprawie zakazu korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych zlokalizowanych na terenie miasta. Zarządzenie zostało przygotowane w oparciu o art. 40 ust. 3 i 4 oraz art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2019, poz. 506 – t jedn. z późn. zm.). Za złamanie zakazu grozi mandat nawet do 500 zł. Obowiązuje on do odwołania.

– Choć większość Sosnowiczan stosuje się do naszych próśb i działają w myśl akcji #zostańwdomu, pojawiają się jednostkowe przypadki. Chcemy, aby nie było ich w ogóle – podkreśla prezydent Sosnowca.

CZYTAJ TAKŻE:

Koronawirus szaleje, a place zabaw są pełne dzieci? Włodarze apelują o rozwagę

Skomentuj przez Facebook

24 KOMENTARZE

 1. Szanowny Panie Prezydencie Chęciński czy nie ma Pan pomysłów jak ułatwić życie mieszkańcom w czasie zarazy, tylko ich karać?.
  Dzieci i tak praktycznie nie ma na ulicach a na placach zabaw są nieobecne (okolice).

 2. Dzień bez kampanii promocyjnej Zbawcy Sosnowca to dzień stracony.
  Pobawimy się w kalkulację ile respiratorów można by kupić za fanaberie jaką jest stadion?
  Po epidemii, gdy wszystko klapnie miasto zostanie z potężnymi długami i niemądrą władzą!

  • Nie śmiej się z niego Anonimie bo on z ubrania wyjdzie aby się tylko mówiło a wstyd i siara spadnie na wszystkich z Sosnowca i bez maski za granicę ani rusz.

 3. Kidawa-Błońska znalazła cudowną broń na korona wirusa, są to oczywiście inspiratory i nalega na masowy ich zakup, ale gdzie to produkują pani „Prezydęt”?

  • Ci obrońcy demokracji miłujący konstytucję tak mają, kilka lat temu minister w „rządzie” Kopacz z dumą informowała o zakupie samolotów bezgłowych. Panie chroń nas przed wirusem i zarazą polityczną z PO!

 4. Pół tysiąca mandatu za wyjście z dzieciakiem na plac zabaw i jednocześnie ograniczenie ilości kursów komunikacji publicznej, tak żeby był tłok w autobusach, to w jakiej wysokości mandaty dostaną stłoczeni pasażerowie?

  • Dokładnie, tak 👌👌 Zamyka się place zabaw 🤨 Grozi karami. A ile kary ma zapłacić ten, co wymyślił, żeby ograniczyć ilość kursów komunikacji publicznej 🤦‍♂️🤦‍♂️ Czy ktoś myśli, czy ktoś jest tępa dzida

 5. Był Prezydent ze znanej partii Pan Komorowski który mówił że mamy takich pilotów co mogą latać na drzwiach od stodoły. Inspirator może okazać się lepszy od respiratora. Pożyjom-uwidiom.

  • Komorowski w trakcie powodzi na 2 tygodnie przed wyborami: „woda ma to do siebie, że się gromadzi a później spływa do morza, jesteście do tego przyzwyczajeni” i terminu wyborów nie zmienił.

 6. Uważam, że to kolejna sankcja dla mieszkańców, również tych którzy korzystali np. z siłowni „z głową”. Niedaleko mnie jest siłownia , którą odwiedzałem codziennie po pracy oraz w sobotę po zakupach i spotkać tam drugą osobę zdarzyło mi się w ciągu 2 lat może z 10x. Zagrożenie tam więc było i jest żadne w stosunku do codziennych skupisk ludzkich w komunikacji miejskiej w kolejkach do apteki, sklepu spożywczego, poczty itd. Jeśli ludzie gromadzili się w atrakcyjnych miejscach typu Stawiki, Park Kuronia itd to tam trzeba było straż miejską skierować i karać pojedyncze osoby mandatami, a nie zrównywać wszystkich i ograniczać możliwość podstawowej aktywności fizycznej, która tak bardzo się przydaje by wzmocnić odporność i nie zwariować w tych ciężkich czasach. Ale pan Chęciński idzie po najmniejszej linii oporu, byleby się wykazać czymś nowym bo w PL chyba jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł, więc się będzie o nim mówiło. Jak ja nie cierpię polityki!!!

 7. Panie Prezydencie Chęciński czy są zabezpieczei pracownicy wodociągów,zbierających śmierci i je przerabiających?. Gdzie trafiają do utylizacji zużyte maski, rękawice a także inny sprzęt ochrony osobistej pracowników?. Jedna z firm produkcyjnych zakupiła 1 000 000 masek i jak ten problem na tym przykładzie Pan rozwiązał?.

  • Na wszystkie pytania odpowiedzi precyzyjne udzielają obowiązujące przepisy w zakresie BHP i odpady medyczne zawsze są utylizowane w restrykcyjny sposób.

  • Wiedzacy zmień sobie nika na niewiedziacy. Co ma do prywatnej firmy która wywozi odpady, prezydent Sosnowca? Śmiech na sali, chcesz się na siłę coś czepiać tylko masz małe pojęcie o tych rzeczach.

 8. znalezione w dzisiejszych mediach i to tych ogólnopolskich… a potem się dziwicie że z Sosnowca w kraju drą łacha w dowcipach:
  …Wy wszyscy tak naprawdę wierzycie serio w te dziesiątki dzieci przerzucanych na siłę do placów zabaw?
  Wierzycie że to jakieś porażająco częste i niezwykle istotne zjawisko?
  Wierzycie że rodzice dzieci to najpewniej nieodpowiedzialni idioci?
  Place zabaw zamknięto dawno w dziesiątkach miast i nikt nie chwali się tym jak czymś nadzwyczajnym a tylko urzędnicy jednego miasta bacznie to obserwują i widzą w tym wielki problem?
  A może to tylko Prezydent miasta Arkadiusz Chęciński informując o tym m.in. na Facebooku oraz rozsyłając info do wszystkich mediów, kolejny raz pokazał praktycznie jak wielkie można mieć „parcie na szkło” bez względu na sens i zdrowy rozsądek.
  A może urzędnikom, tam w Sosnowcu się najzwyczajniej nudzi więc eksponują byle pierdoły bo np. środki ochrony o które żebrze u ludzi, miejscowy zadłużony szpital już załatwili….

 9. Jak tam wyznawcy króla Jarosław, co teraz powiecie po kolejnych ograniczeniach rządu?
  Też będziecie tak szczekac że Wam wolność zabierają i policja będzie to pilnować i egzekwować?

 10. Po lekturze komentarzy narzuca się jedeno istotne spostrzeżenie, prezydent nic nie robi cały rok. Dowód – gdyby robił to byśmy wiedzieli z mediów. Wniosek – trzeba obniżyć pensję bo za nic nie robienie się nie płaci. W ostateczności niech płaci za używanie gabinetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here