Ponad 300 osób ma znaleźć pracę w firmie DHL Supply Chain w Sosnowcu. Firma zacznie działać w marcu i ma świadczyć klientowi usługi magazynowe.

W Sosnowcu już wkrótce pracę znajdzie ponad 300 osób. Wszystko za sprawą firmy DHL Supply Chain, która na co dzień zajmuje się logistyką kontraktową, czyli m.in. zarządzaniem magazynami na zlecenie klienta. – Cieszymy się, że kolejny inwestor otwiera swoją kolejną siedzibę na terenie Sosnowca – mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.

Zapewniając w Sosnowcu obsługę dla jednego ze swoich klientów spółka zamierza pozyskać ponad 300 pracowników. Rekrutacja, zarówno kadry menedżerskiej, jak i operacyjnej już trwa. – Poszukiwani są przede wszystkim operatorzy wózków widłowych niskiego i wysokiego składowania – wyjaśnia Wioletta Podstawka z DHL Supply Chain.

DHL Suppy Chain nie będzie budował w Sosnowcu swoich hal magazynowych. Specjalnie dla nich zostaną one wynajęte. – Będzie je wynajmował nasz klient. My będziemy dostawcą usług magazynowych – podkreśla Wioletta Podstawka.

Gdzie konkretnie będą pracowali pracownicy sosnowieckiego oddziału DHL? – Na razie nie możemy tego zdradzić. Mogę jedynie powiedzieć, że jest to miejsce doskonale skomunikowane – mówi Podstawka.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, chodzi o gotowy już w części Hillwood Zagłębie park magazynowy, który powstał przy ul. Baczyńskiego na miejscu wyburzonego Centrum Handlowego Sosnowiec.

DHL Supply Chain zatrudni w Sosnowcu ponad 300 osób - fot. mat. pras.
DHL Supply Chain zatrudni w Sosnowcu ponad 300 osób – fot. mat. pras.

Nie wiadomo też, na jakie zarobki będą mogli liczyć przyszli pracownicy. – Jesteśmy po lokalnych konsultacjach i uważamy, że zaoferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i premie – przekonuje Wioletta Podstawka.

Dodała, że firma zaoferuje pracownikom benefity w postaci prywatnej opieki medycznej, dofinansowania do zajęć sportowo-rekreacyjnych i wczasy pod gruszą. – Pracownicy będą też mogli liczyć na rozwój zawodowy. Np. operator wózka widłowego niskiego składu może podnieść swoje kompetencje pod kątem wysokiego składowania – mówi Wioletta Podstawka.

Wioletta Podstawka zapowiedziała, że spółka planuje cotygodniowe spotkania dla osób zainteresowanych pracą. – Spotkania informacyjno-rekrutacyjne będą odbywać się w każdy czwartek od 31 stycznia w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Rzeźniczej 12 w Sosnowcu – przekazała.

DHL Supply Chain zatrudnia w Polsce 2,8 tys. osób, działając w 33 lokalizacjach.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Będzie wiele nowych miejsc pracy – „Poszukiwani są przede wszystkim operatorzy wózków widłowych”.
    Brawo dla prezydenta Chęcińskiego, kolejny magazyn oferujący pracę fizyczną. A można było spróbować się wysilić żeby jakiś biurowiec powstał w tym dogodnym miejscu. Byłaby szansa na pracę dla ludzi wykształconych, na trochę lepszych warunkach.

  2. Największy plus to wolne weekendy. Trochę ponad 2000 netto to niech sobie już zaczną szukać na wschód od Polski. Duże firmy do tego pakietu coraz częściej dokładają obiad. Teraz pracownik liczy sobie w zasadzie wszystko, a nie tylko to ile przeleją co miesiąc.

  3. 2100 netto to jest bardzo mało. Ukraińcy jedynie się skuszą. 2500 to absolutne minimum jakie muszą zapłacić jeżeli chcą mieć pracowników do obsługi widlaków. U mnie w firmie tyle płacą, a ludzie i tak zwalniają się i szukają lepszej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here