Nie tylko wiadukt na Mikołajczyka zostanie wyremontowany. Przebudowana zostanie też sama ulica. – Przy przebudowie ulicy nie ucierpi żadne drzewo – podkreślają urzędnicy.

Kilka dni temu pisaliśmy o rozstrzygniętym przetargu na remont wiaduktu przy ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu. Prace obejmujące demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień oraz wymianę nawierzchni chodników wykona za ponad 1,7 mln zł forma Ambet.

Remont ulicy Mikołajczyka

Zmiany czekają też samą ulicę Mikołajczyka. Jej przebudową zainteresowane są trzy firmy. – To kolejna ulica w naszym mieście, która zostanie odmieniona. Chodzi o część od Ronda Ludwik aż do samego wiaduktu. Co ważne, po zakończeniu prac piesi przechodzący przez jezdnię, będą czuli się jeszcze bezpieczniej – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W przetargu wzięły udział trzy firmy, które wyceniły roboty od prawie 900 tysięcy do 1,7 mln złotych. Teraz przychodzi czas na sprawdzenie ofert. Po podpisaniu umowy, wygrana firma będzie miała 4 miesiące na przeprowadzenie prac.

Co zmieni się na Mikołajczyka?

Co zmieni się na Mikołajczyka? – Całkowicie przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych. Tam zostaną wydzielone azyle, a same przejścia będą dodatkowo doświetlone. Przejścia będą wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też „aktywne” znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, wiceprezydent Sosnowca. – Przy przejściach zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne. Na całej długości zostanie wymieniony asfalt, a przy przebudowie nie ucierpi żadne drzewo – dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Będzie remont wiaduktu na ul. Mikołajczyka. Prace ruszą jeszcze w maju