W związku z ograniczaniem ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej wprowadziło kolejne obostrzenia.

W związku ze stanem podwyższonej gotowości, wprowadzonym przez wojewodę śląskiego, Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej na początku marca wstrzymało przyjęcia planowe w większości oddziałów. Pacjenci są przyjmowani wyłącznie do oddziałów chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i radioterapii.

Wstrzymano też większość zaplanowanych wizyt w poradniach. – Wyjątek stanowi leczenie wymagające kontynuacji oraz pacjenci onkologiczni. Poradnie informują pacjentów telefonicznie – poinformował Mirosław Rusecki, rzecznik prasowy Zagłębiowskiego Centrum Onkologii.

Dyrekcja szpitala zdecydowała także wstrzymać odwiedziny u pacjentów. Paczki dla nich można przekazywać za pomocą pracowników szpitalnej recepcji. – Każda osoba wchodząca do placówki ma mierzoną temperaturę. W przypadku podwyższonej temperatury (powyżej 37,5 stopnia Celsjusza) można spotkać się z ograniczeniami – dodaje Rusecki.

Pracownicy szpitala mają wstrzymane urlopy i szkolenia, a część administracji szpitala przeszła w tryb pracy zdalnej.

Szpitalny oddział ratunkowy działa w normalnym trybie. – Pacjenci w stanie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia są przyjmowani – podkreśla rzecznik dąbrowskiej placówki.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 84 osób chorych na COVID-19 (12 w województwie śląskim), w tym 2 zgony [stan na 14 marca, na godz. 9.00].