Szpital Powiatowy w Zawierciu wprowadził nowe zasady funkcjonowania. Zmiany dotyczą pacjentów oraz odwiedzających.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju szpital do odwołania wstrzymuje odwiedziny na wszystkich oddziałach. Pacjenci przebywający na oddziale opieki paliatywnej zostali przeniesieni na oddział wewnętrzny, natomiast budynek D zostaje do wyłącznej dyspozycji oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Zmiany dotyczą także pacjentów przyszpitalnych poradni. Poradnia POZ przy ul. Powstańców Śląskich 8 zostaje przeniesiona z III piętra na parter w miejsce poradni POZ dla dzieci (wejście znajduje się od strony poradni dla dzieci chorych). Rejestracja do wszystkich poradni (we wszystkich lokalizacjach) odbywa się tylko telefonicznie (poza przypadkami nagłymi). Wizyta umawiana jest na konkretną godzinę. – Pacjentów prosimy o przybycie nie wcześniej niż 20 min. przed wyznaczonym terminem – apelują przedstawiciele zawierciańskiej lecznicy.

Ponadto, osoby wchodzące na teren szpitala i przychodni będą poddawane pomiarowi temperatury oraz proszone o wypełnienie kart epidemiologicznych.

Obecnie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym przebywają trzy osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Zakażenie potwierdzono u starszej kobiety (jej stan jest dobry), mężczyzny z powiatu będzińskiego oraz mężczyzny w sile wieku, którego stan lekarze określają jako poważny. Na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala w Zawierciu trafił on ze szpitala w Sosnowcu.

Próbki pobrane od dwóch kolejnych pacjentów dały wynik negatywny. W chwili obecnej w szpitalu nie ma pacjentów diagnozowanych w kierunku koronawirusa.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 93 osób chorych na COVID-19 (12 w województwie śląskim), w tym dwie osoby zmarłe [stan na 14 marca, na godz. 15.00].