Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu ma już wyniki wszystkich testów na obecność koronawirusa wśród osób objętych kwarantanną. Wszystkie są ujemne.

W piątek, 13 marca, sosnowiecki szpital otrzymał wyniki pierwszych dwudziestu badań na obecność koronawirusa wśród osób objętych kwarantanną. Dziś poznaliśmy już wszystkie wyniki.

– Mamy wyniki wszystkich testów (ponad 150) pacjentów i personelu naszego szpitala pozostającego dotychczas w kwarantannie. Wszystkie wyniki są ujemne. To znaczy, że nie stwierdzono obecności koronawirusa – przekazał Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy szpitala.

Personel i pacjenci będący w oddziale chorób wewnętrznych, oddziale diabetologii i chorób metabolicznych z pododdziałem stopy cukrzycowej mogący mieć bezpośredni kontakt z pacjentem w dalszym ciągu objęci będą kwarantanną do czasu wykonania ponownych testów.

– Dołożymy wszelkich starań, by szpitalny oddział ratunkowy wznowił swoją pracę na początku tygodnia – dodaje Tomasz Świerkot.

Personel SOR-u, który został poddany badaniom zgodnie z zaleceniami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pozostanie pod jej nadzorem w kwarantannie domowej.

Zawieszone wizyty w poradniach specjalistycznych

Od 13 marca dyrekcja szpitala zawiesiła do odwołania wszystkie wizyty w poradniach specjalistycznych. Przyjęcia na oddziały szpitalne będą realizowane wyłącznie w trybie pilnym. Wcześniej wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Sosnowcu

Przypomnijmy, że zakażony koronawirusem mężczyzna został przewieziony na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu, gdzie obecnie jest leczony. Jego stan lekarze określają jako średniociężki.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 103 osób chorych na COVID-19 (12 w województwie śląskim), w tym 3 zgony [stan na 14 marca, na godz. 20.00].