Pierwszy przypadek pacjenta z koronawirusem w Sosnowcu. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło też dwa przypadki w Chorzowie i Zawierciu.

W czwartek, 12 marca, Ministerstwo Zdrowie poinformowało o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), trzech osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), trzech osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź).

Na godz. 10.00 prezydent Sosnowca zapowiedział briefing prasowy. Na nim dowiemy się więcej o pierwszym przypadku koronawirusa w Zagłębiu.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Koronawirus w Sosnowcu. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zawierciu

Skomentuj przez Facebook

17 KOMENTARZE

 1. Przewiduje scenariusz wloski. Jesli mozecie to kupcie cos do jedzenia,jakies puszki. Na prawde ludzie unikajcie teraz autobusów, i miejsc gdzie jest duzo ludzi. Galerie handlowe itp. lepiej posiedziec teraz w domu bo nie wiadomo co będzie. Nie smiejcie sie z ludzi w maseczkach,nawet tych przeciwpylowych, cos tam jednak zatrzymują, np slinę unoszącą się w powietrzu

  • Z tym scenariuszem włoskim to bym się nie rozpędzał. Jeśli tylko podejdziemy do tematu odpowiedzialnie i będziemy siędzieć na dupie w domach (szczególnie młodzież, która ma wolne od szkoły) unikając niepotrzebnego wychodzenia i kontaktów z innymi, to szansę na całkowitą izolację kraju oceniam na 0,01 %.

   Co do zakupów, przychylę się, że mozna robić troszkę rzadziej ale większe oraz bardziej przemyślane (po co komu 10 paczek ryżu jak tego przez pół roku nie zje).

  • W czasach dobrobytu zamiast robić rezerwy i inwestować – wszystko przeżerano i rozdawano. Dziś Polska nie ma środków na sytuacje „awaryjne” o takiej skali. (Szpitale mają np. zapas maseczek i odzieży tylko na 2-3 dni). Do tego to posłowie PIS kazali lekarzom wyjeżdżać z kraju – „Niech jadą!” bo nie chcieli dać im podwyżek. Spowolnienie gospodarcze spowoduje spadek wpływów do budżetu, który i tak jest „na styk” i będzie wymagane np. cofnięcie lub ograniczenie 500plus.

   • Żeby był dobrobyt, to trzeba umieć rządzić, a PO świadomie i nieświadomie doprowadziła Polaków do nędzy, natomiast jeśli chodzi o wyjazdy Polaków za granicę, to nie ośmieszaj się, bo to właśnie przez 8 lat rządów PO, Polska wyludniła się z młodych ludzi.

   • Bądźmy razem w zgodzie i spokoju. Polityka to dla tych co:
    1- nie potrafią nic zrobić.
    2- nie potrafią zepsuć.
    3- nie potrafią ukraść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here