Od poniedziałku, 15 lutego dostępne będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na przebudowywanym skrzyżowaniu DK94 i ulicy Długosza w Sosnowcu.

Na tę wiadomość czekało wielu mieszkańców oraz kierowców. W poniedziałek, 15 lutego, po raz pierwszy w historii, na przebudowywanym skrzyżowaniu DK94 i ulicy Długosza, dostępne będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

To oznacza, że rozpoczęta w czerwcu 2019 roku, warta prawie 100 mln zł przebudowa, jest już prawie na ukończeniu. – Przed wykonawcą jeszcze prace w dużej mierze kosmetyczne, sprzątanie oraz malowanie linii. Dlatego nadal proszę o ostrożną jazdę w rejonie przebudowy – mówi Arkadiusz Chęciński.

Co obejmowały prace na DK94?

W miejscu sygnalizacji świetlnej, na skrzyżowaniu DK94 i ul. Długosza, powstało dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowanie. Dołem, po jezdniach z obniżonym poziomem, została poprowadzona główna nitka DK94, a górą ruch lokalny.

Na długości kilkuset metrów zostały wybudowane ekrany akustyczne, co znacznie zmniejszy hałas wokół drogi. Inwestycja obejmowała również budowę nowego oświetlenia ulicznego oraz przebudowę fragmentów ulicy Długosza wraz z chodnikami, a także budowę drogi rowerowej na wiadukcie i samej ul. Długosza. Na skrzyżowaniu zamontowano sześć kamer monitoringu miejskiego, w tym dwie obrotowe.

Warto pamiętać, że DK94 jest alternatywną drogą dla mieszkańców podróżujących pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a Krakowem.