Od kilku tygodni kierowcy mogą już korzystać z dwóch pasów ruchu w każdym z kierunków na przebudowywanym odcinku DK94 w Sosnowcu. Ostatnim akcentem prac będzie malowanie linii na jezdni.

Rozpoczęcie prac planowane jest na piątek, 26 lutego. Z tego powodu pojawią się miejscowe zawężenia drogi – Wykonawca uzależnia szybkość robót od pogody. Dlatego prosimy kierowców aby w najbliższych kilku dniach bacznie zwracali uwagę na znaki oraz organizacje ruchu – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Co obejmowały prace na DK94?

W miejscu sygnalizacji świetlnej, na skrzyżowaniu DK94 i ul. Długosza, powstało dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowanie. Dołem, po jezdniach z obniżonym poziomem, została poprowadzona główna nitka DK94, a górą ruch lokalny.

Na długości kilkuset metrów zostały wybudowane ekrany akustyczne, co znacznie zmniejszy hałas wokół drogi. Inwestycja obejmowała również budowę nowego oświetlenia ulicznego oraz przebudowę fragmentów ulicy Długosza wraz z chodnikami, a także budowę drogi rowerowej na wiadukcie i samej ul. Długosza. Na skrzyżowaniu zamontowano sześć kamer monitoringu miejskiego, w tym dwie obrotowe.

Warto pamiętać, że DK94 jest alternatywną drogą dla mieszkańców podróżujących pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a Krakowem.