Licząc na uniknięcie przymusowego pobytu na izbie wytrzeźwień, 46-letni mieszkaniec Czeladzi zaproponował policjantom łapówkę. W chwili przyjazdu stróżów prawa na interwencję, mężczyzna miał w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 7 grudnia przed 23.00 w jednych z mieszkań w Czeladzi. Policjanci, pełniący służbę w centrum miasta, otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Zgłaszającym okazała się matka 46-letniego mężczyzny. Wpływ na agresywne zachowanie syna bez wątpienia miał wypity wcześniej przez niego alkohol. Wykonane przez mundurowych badanie potwierdziło obecność w jego organizmie prawie 3 promili alkoholu.

– 46-latek, gdy tylko usłyszał, gdzie przyjdzie mu spędzić najbliższe godziny, zaproponował policjantom pieniądze w zamian za uniknięcie pobytu w izbie wytrzeźwień – poinformował Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Teraz zatrzymanemu grozi odpowiedzialność za przestępstwo korupcyjne. W takim przypadku przewidziana jest kara nawet 8 lat więzienia. O losie 46- latka zdecyduje prokurator i sąd.