Kryminalni z Będzina zatrzymali 49-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który wspólnie i w porozumieniu z innymi mężczyznami ukradł 19 butli gazowych o łącznej wartości blisko 6 tysięcy złotych.

Policjanci z będzińskiej komendy otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży kilkunastu butli z zawartością gazu. Do kradzieży doszło w jednym z punktów sprzedażowych na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że rabusie po wyłamaniu prętów z metalowego boksu ukradli 19 butli z gazem o łącznej wartości blisko 6 tysięcy złotych.

Kryminalni przystąpili do działania, zbierając materiał dowodowy. Wykonana przez nich praca operacyjna pozwoliła na dotarcie do 49-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Jak się później okazało, funkcjonariusze wytropili rabusia, który przyznał się do kradzieży.

Mundurowym udało się odzyskać część skradzionego towaru, ponadto śledczy zajęli mienie podejrzanego na poczet przyszłych kar. Jak się okazało to nie pierwsze działanie przestępcze ze strony dąbrowianina. Za kradzież z włamaniem odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.