W Szkole Podstawowej w Strzyżowicach została otwarta pracownia ekologiczno-przyrodnicza „Nakręceni na zielone”. Na długiej liście nowego sprzętu edukacyjnego, znajduje się zestaw ClassVR z okularami do wirtualnej rzeczywistości.

Pracownia jest utrzymana w odcieniach zieleni, a jedna z jej ścian pokryta jest wielkoformatową tapetą przedstawiająca las. Znalazły się tam również plansze dydaktyczne związane ze środowiskiem i przyrodą o etapach recyklingu, odnawialnych źródłach energii i atmosferze. Na podłodze pojawiła się naklejka imitująca przepływający przez salę strumień.

W sali znajduje się zestaw ClassVR z licencją, który pozwala uczniom odbywać wirtualne wycieczki w różne środowiska. Prezentowanie materiałów edukacyjnych z komputera nauczyciela z wykorzystaniem okularów do wirtualnej rzeczywistości zachęci uczniów do udziału w zajęciach i zobaczenia wszystkiego na własne oczy.

Przeprowadzanie badań, doświadczeń i eksperymentów będzie łatwiejsze dzięki mobilnej szafie laboratoryjnej, ponieważ możliwość ustawienia jej w dowolnym miejscu sali sprawia, że każdy uczeń ma łatwy dostęp do przeprowadzania i obserwowania różnych badań.

W ramach projektu zakupiono pomoce dydaktyczne, w tym zestaw badawczo-doświadczalny „Gleba” i zestaw „Poznajemy wodę”, które pozwalają uczniom na badanie materiału pozyskanego w pobliskim lesie, rzece Wielonce, na łąkach i polach. Zakupiono również mikroskopy stacjonarne i mikroskop przenośny, który umożliwia przeprowadzanie badań w terenie.

Zielona pracownia w Szkole Podstawowej w Strzyżowicach powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Pracownia „Nakręceni na zielone” otrzymała wsparcie sięgające 31 868,80 zł.

Przeczytaj także:

Zagłębiowska szkoła z nagrodą za projekt zielonej pracowni