Od 1 stycznia 2022 roku zmieni się trasa przejazdu linii autobusowej 225. Dodatkowo wraz z początkiem roku zostanie uruchomiona linia metropolitalna M19.

Od 1 stycznia trasa autobusu 225 będzie dojeżdżać z Mierzęcic do przystanku Dąbie Szkoła. Początkowy przystanek kursu powrotnego znajdować się będzie w okolicy remizy OSP w Dąbiu.

Pasażerowie nie odczują aż tak mocno tej zmiany. Nadal będzie kursować autobus linii 97, który zatrzymuje się na tych samych przystankach. Dodatkowo pasażerowie będą mogli od nowego roku skorzystać z nowej linii metropolitalnej M19. Kursować on będzie na trasie Ożarowice – Mierzęcice – Psary – Będzin – Sosnowiec.

Zmiany nie tyczą jedynie linii 225. Te dotyczą także autobusów 105 i 625. W obu przypadkach zmiany dotkną głównie godzin odjazdów. Ponadto w przyszłym roku mają powstać kolejne cztery linie – M11, M14, M23 i M103, który ma poprawić optymalizację połączeń komunikacyjnych w północnej części Metropolii, a więc w gminach Psary, Mierzęcice, Ożarowice, Świerklaniec, Tarnowskie Góry i Siewierz.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Piec do pizzy – jakość jest najważniejsza