Stadion w Górze Siewierskiej przechodzi metamorfozę. Najpierw wymienione zostały wiaty dla zawodników rezerwowych, a wkrótce rozpocznie się montaż systemu automatycznego nawadniania murawy.

W ostatnim czasie Zakład Gospodarki Komunalnej w Psarach zakupił nowe wiaty dla zawodników rezerwowych na stadionie w Górze Siewierskiej. Stare instalacje były małe i niewygodne, a brak bocznych osłon powodował, że zacinający deszcz moczył siedziska zawodników. Pracownicy zakładu zdemontowali stare i zamontowali nowe boksy oraz uporządkowali teren wokół nich. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 15 325,80 zł.

Nowa inwestycja rusza niebawem

Wkrótce rozpocznie się druga inwestycja na stadionie, która znacznie zmodernizuje ten obiekt. Budowa automatycznego systemu nawodnienia płyty boiska w postaci 24 zraszaczy, z czego 8 pełnoobrotowych zlokalizowanych w płycie boiska i 16 sektorowych zlokalizowanych poza liniami bocznymi i sektorowymi ma zapewnić doskonałą kondycję murawy przez cały sezon.

Wykonawcą inwestycji jest Szkółka Drzew i Krzewów Jacek Wolny z Rogoźnika, a jej koszt sięga 41 504,05 zł. Planowany termin zakończenia prac to koniec maja.