Remis na początek wiosny w Fortuna I lidze. Zagłębie Sosnowiec na własnym stadionie zremisowało z Odrą Opole 1:1. Pierwszy gol padł już w 12 minucie.

25 lutego na stadionie Ludowym w Sosnowcu rozegrany został pierwszy mecz rundy wiosennej pomiędzy Zagłębiem a Odrą Opole. Zagłębie Sosnowiec dobrze rozpoczęło mecz zdobywając gola już na początku spotkania. Szymon Sobczak zdobył prowadzenie 1:0 dla Zagłębia z rzutu karnego. Odra Opole grała chaotycznie i nieskutecznie w obronie, przez co musiała wcześnie pomyśleć o odrabianiu strat.

Sosnowiczanie w pierwszej połowie stworzyli kilka klarownych sytuacji strzeleckich, jednak nie udało się pokonać bramkarza gości. Odra natomiast w pierwszej połowie odpowiedziała jednym strzałem celnym i nie ruszyła do żadnego zdecydowanego natarcia na bramkę Zagłębia.

Trener Odry Opole w drugiej połowie przeprowadził szereg zmian najpierw na boisko za Konrada Nowaka wszedł Mateusz Marzec, następnie za Arkadiusza Piecha Adam Żak oraz komplet zmian uzupełnili Stanisław Hrebeń, Mateusz Spychała i Krzysztof Janus. Dzięki tym roszadom, a także czerwonej kartce dla piłkarza Zagłębia Dawida Gojnego akcje Odry Opole nabrały tempa. Gościom udało się doprowadzić do wyrównania w 84 minucie za sprawą Mateusza Kamińskiego.

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:1
1:0 – Szymon Sobczak (k.) 12′
1:1 – Mateusz Kamiński 84′

Składy:

Zagłębie: Michał Gliwa – Dawid Gojny, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Wojciech Kamiński, Filip Borowski, Joao Oliveira, Wojciech Szumilas, Maksymilian Banaszewski (72′ Quentin Seedorf), Szymon Sobczak (76′ Vamara Sanogo), Szymon Pawłowski (83′ Mateusz Bodzioch)

Odra: Mateusz Kuchta – Piotr Żemło, Mateusz Kamiński, Maksymilian Tkocz, Rafał Niziołek (67′ Stanisław Hrebeń), Jakub Szrek (75′ Mateusz Spychała), Miłosz Trojak, Bernard Petrak, Tomas Mikinic (75′ Krysztof Janus), Konrad Nowak (58′ Mateusz Marzec), Arkadiusz Piech (67′ Adam Żak)

Żółte kartki: Dalić (Zagłębie) oraz Trojak (Odra)

Czerwona kartka: Dawid Gojny (Zagłębie)

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)