Fabian Piasecki nie jest już piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Król strzelców Fortuna 1 Ligi w przyszłym sezonie będzie występował w ekstraklasowym Śląsku Wrocław.

Mierzący 186 cm wzrostu napastnik ma za sobą świetny sezon w barwach Zagłębia Sosnowiec. 25-latek wystąpił w 32 meczach na zapleczu ekstraklasy, strzelając 17 goli. Dorobek ten pozwolił mu sięgnąć po tytuł króla strzelców rozgrywek.

Wynik ten został zauważony przez działaczy Śląska Wrocław, którzy postanowili ściągnąć go do siebie. – Fabian przez ostatni rok był ważną postacią w Zagłębiu. Dziękujemy mu za grę w barwach Zagłębia i gratulujemy zdobycia korony króla strzelców. Fabianowi życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej – mówi Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez WKS Śląsk Wrocław (@slaskwroclaw.pl)

Napastnik przeszedł do wrocławskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego, podpisując czteroletni kontrakt. – Fabian udowodnił, że potrafi zdobywać bramki i liczymy, że zapewni nam bardzo mocną rywalizację w ataku. Prezentuje profil piłkarza, który doskonale wpisuje się w nasze oczekiwania wobec środkowego napastnika – podkreśla Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Fabian Piasecki będzie teraz strzelać bramki dla Śląska Wrocław – fot. mat. pras.

– Poprzedni sezon wyraźnie dodał mi skrzydeł. Przejście do Śląska to dla mnie duża szansa i bardzo się cieszę, że będę grał we Wrocławiu. Urodziłem się w tym mieście, a obecnie kontynuuję tutaj studia. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomagać drużynie, realizując na boisku założenia sztabu szkoleniowego – mówi Fabian Piasecki.