Przebudowa ul. Kukułek w Sosnowcu rozpoczęła się w 2021 roku i miała planowo zakończyć się pod koniec tego samego roku. Niestety dotychczas inwestorowi nie udało się położyć nowej nawierzchni, co doprowadza mieszkańców do frustracji.

Prace przebudowy ul. Kukułek związane planowo były z wybudowaniem 1,7 km nowej jezdni, systemu kanalizacyjnego, chodnika oraz oświetlenia. Inwestycja objąć miała również fragment ul. 11 Listopada. Na drodze powstać miały również wysepki ograniczające prędkość pojazdów na tym odcinku drogi.

Inwestor nie dotrzymał terminu

Prace związane z przebudową ul. Kukułek miały zakończyć się pod koniec 2021 roku. Niestety do dnia dzisiejszego odcinek ten jest całkowicie „rozkopany” i trudno przejezdny, co doprowadza mieszkańców do frustracji. Dziury, rozrzucone kamienie oraz liczne wyrwy powodują utrudnienia w dostaniu się mieszkańców na swoje posesji. Każdy przejazd ową drogą może zakończyć się uszkodzeniem pojazdu, a podczas silnych opadów deszczu kumuluje się tutaj zastraszająca ilość wody.

Przebudowa ul. Kukułek była jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w tej części miasta. Władze zleciły przebudowę już w 2016 roku, niestety w ten czas miasto nie dostało dofinansowania, jak również w 2019 i 2020 roku. Inwestycję udało się natomiast rozpocząć w 2021 roku.