Od 11 do 29 maja zamknięty będzie przejazd kolejowy przy ulicy Hrubieszowskiej w Sławkowie. Na zlecenie PKP PLK prowadzone będą w tym miejscu prace związane z realizacją projektu inwestycyjnego odcinka Tunel – Bukowno – Sosnowiec Południowy.

Przejazd zamknięty zostanie w poniedziałek, 11 maja o godzinie 9.00. Od 11 do 29 maja obowiązywać będą objazdy, wytyczone przez wykonawcę prac i zatwierdzone przez Powiatowy Zarząd Dróg. Objazd dla pojazdów do 2,5 tony, komunikacji miejskiej i służb komunalnych będzie odbywać się ciągiem ulic: Krakowska, Wrzosowa, Miedawa, przez Dębową Górę do Szerokotorowej i Hrubieszowskiej. Samochody ciężarowe o masie powyżej 2,5 tony pojadą objazdem przez Dąbrowę Górniczą.

Częściowej zmianie ulega również kursowanie komunikacji publicznej. Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, linie autobusowe będą kursowały wyznaczonymi trasami objazdowymi. Linia nr 49 będzie kończyła i rozpoczynała swój bieg na przystanku Sławków Owocowa. Linia nr 949 będzie kursowała na trasie do i z Rynku w kierunku Dębowej Góry i Burek ulicami: Krakowską, Wrzosową, Miedawa, do ulicy Szerokotorowej. W celu zapewnienia połączeń przesiadkowych z i na linię nr 49, na trasie: Sławków Rynek – Sławków Owocowa uruchomiona zostanie tymczasowa linia autobusowa oznaczona numerem 949A. Kursy tej linii umożliwią połączenia z linią nr 49 na przystankach: Sławków Korzenna i Sławków Owocowa.

Ponadto, całkowicie wyłączone z obsługi zostaną przystanki: Sławków Kolejowa, Sławków Dworzec PKP, Sławków Poczta, Sławków Szkołą, Sławków Świętojańska, Sławków Urząd Miasta (Siewierska). Natomiast przystanki: Sławków Rynek, Sławków Olkuska i Sławków ZWM zostaną wyłączone z obsługi linii 49. Natomiast w przypadku linii nr 959 – trasa pozostanie bez zmian. W dni robocze zawieszone zostaną dwa poranne kursy o odjazdach z przystanków początkowych: 5:57 – Słasków Rynek oraz 6:02 – Sławków Miedawa Tartak. Zadania tych kursów będzie realizowała linia nr 949A.