Od marca, czyli od wybuchu pandemii koronawirusa, w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim obowiązuje zakaz odwiedzin. Rodziny jednak mogą teraz łatwiej dowiedzieć się o stanie zdrowia pacjentów. Wystarczy podać specjalny kod PIN.

W obliczu pandemii, aby zapobiegać transmisji wirusa, w szpitalach wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów. Niestety, wpłynęło to również na trudności z pozyskiwaniem przez bliskich informacji o ich stanie zdrowia. Szczególnie istotne jest to w przypadku nieprzytomnych czy niezdolnych do zrozumienia informacji medycznych pacjentów, którzy sami nie mogą skontaktować się z rodziną. Sosnowiecki Szpital Miejski wprowadził uproszczone zasady udostępniania informacji o stanie zdrowia. Można je uzyskać telefonicznie.

 – Wiemy, że dla rodzin pacjentów okres hospitalizacji ich bliskich jest czasem wyjątkowym i trudnym, a chęć uzyskania informacji o stanie zdrowia jest kluczowa. Dlatego ułatwiliśmy procedurę uzyskania informacji medycznej. Wprowadzenie tych zasad ma na celu zniwelowanie negatywnych skutków ogólnopolskiego zakazu odwiedzin. Naszą intencją jest to, by pacjenci sosnowieckiego szpitala oraz bliscy zainteresowani stanem zdrowia, bez trudności mogli kontaktować się z personelem medycznym drogą telefoniczną – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Jak dostać kod PIN?

Osoby dzwoniące do szpitala w sprawie swoich bliskich będą identyfikowane na podstawie specjalnego kodu PIN. Jest to indywidualny numer, pod którym chory został wpisany do księgi głównej szpitala. W ten sposób personel medyczny sprawdzi, czy są one upoważnione do uzyskania informacji o stanie zdrowia pacjentów. Kod PIN pacjenci otrzymują przy przyjęciu do szpitala. Oprócz PIN-u pacjentowi przekazywany jest numer telefonu, pod którym osoba upoważniona może uzyskać informację wraz z godzinami dostępu.

Co w sytuacji, gdy do szpitala trafi osoba nieprzytomna lub niezdolna do zrozumienia informacji? W tym przypadku rodzina również będzie mogła uzyskać informacje przez telefon. Będzie jednak musiała podać swoje dane oraz dane pacjenta i odpowiedzieć pozytywnie na dwa z czterech pytań kontrolnych (data urodzenia lub PESEL, miejsce zamieszkania, dzień hospitalizacji, sposób zgłoszenia się do szpitala).

Z gorączką nie na izbę przyjęć

Sosnowiecki szpital zwraca się z prośbą do mieszkańców, aby w przypadku zachorowania lub złego samopoczucia, zgłaszali się w pierwszej kolejności do swojego lekarza w przychodni lub korzystali z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy u. Szpitalnej, a nie przychodzili na izbę przyjęć.

Pozwoli to zminimalizować ryzyko przebywania w izbie przyjęć osób zakażonych SARS-CoV-2. Na izbę przywożone są bowiem osoby w bardzo złym stanie zdrowia, często zagrażającym życiu, z obniżoną odpornością, a zakażenie koronawirusem w ich przypadku może być tragiczne w skutkach i przyczynić się do śmierci – podkreśla dyrekcja sosnowieckiej lecznicy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Kolejne zmiany w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Co się zmieni?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here