Jeśli piłkarze Zagłębia chcą podzielić losy Polonii Bytom oraz Ruchu Chorzów i w ciągu dwóch sezonów zmienić ekstraklasę na II ligę, to są na najlepszej drodze, aby tak właśnie się stało.

Zagłębie przegrało w piątek z Chrobrym Głogów 0:2, po bardzo słabym meczu. Gracze Krzysztofa Dębka nie wykorzystali rzutu karnego i kończyli mecz w dziesiątkę. Chrobry przyjechał jak po swoje i zasłużenie wywiózł z Sosnowca komplet punktów.

To, co było na Ludowym, to żenada – skwitował na Twitterze postawę piłkarzy Zagłębia prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. I trudno się z nim nie zgodzić. Słaby mecz, słaba gra i słaba reklama dla miasta.

Zagłębiacy mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i z coraz większą obawą muszą oglądać się za siebie. Sosnowiczanie w ostatnich trzech meczach zdobyli tylko punkt. Czy do najbliższego meczu gracze z Kresowej odbudują się? Będzie to trudne, bo do Sosnowca zawita walcząca o ekstraklasę Warta Poznań. Trudne, ale nie niemożliwe. Pierwsza liga to styl życia i nie takie cuda już widziała.

Zapowiada się dramatyczny finisz i oby zakończył się utrzymaniem w Fortuna 1 Ligi.