Już po raz jedenasty odbyła się Zagłębiowska Masa Krytyczna. Prawie pięć tysięcy rowerzystów z Zagłębia przejechało przez trzy miasta naszego regionu.W tym roku meta została ulokowana w Będzinie.

Według nieoficjalnych informacji na starcie jedenastej Zagłębiowskiej Masy Krytycznej pojawiło się prawie pięć tysięcy rowerzystów. Tegoroczna trasa liczyła 14 km i biegła przez Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą i Będzin. Meta w królewskim mieście to ukłon w stronę miasta, które w tym roku świętuje 660-lecie nadania praw miejskich.

Peleton tradycyjnie już wyruszył o godz. 15.00 spod dworca PKP w Sosnowcu, skąd ulicami 3 Maja, Blachnickiego i Braci Mieroszewskich prowadził do Dąbrowy Górniczej. W dębowym mieście rowerzyści przejechali Aleją Róż i Królowej Jadwigi. Następnie dotarli do Będzina, gdzie ulicą Małobądzką dojechali do mety zlokalizowanej w parku na Dolnej Syberce.

Na mecie na wszystkich uczestników wydarzenia czekał pyszny regenerujący posiłek, rowery do wygrania oraz gry i zabawy dla całych rodzin. Fundatorem jedenastu rowerów są prezydenci Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Będzina, burmistrz Czeladzi oraz sponsor imprezy, czyli Bike Atelier.

Zagłębiowska Masa Krytyczna co rok cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu. W 2017 roku w imprezie wzięło udział ponad 4 tys. rowerzystów.