Zagłębiowska Masa Krytyczna po raz 15. startuje w miastach Zagłębia Dąbrowskiego. Tegoroczna edycja rowerowej imprezy rozpocznie się 3 maja o godzinie 12.00. Start sprzed Dworca PKP w Sosnowcu.

Zagłębiowska Masa Krytyczna to największa impreza rowerowa w regionie i jedna z największy w Polsce. Pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane zostało w 2008 roku i od tamtej pory odbywa się cyklicznie.

Tegoroczna, jubileuszowa 15. edycja ZMK odbędzie się 3 maja. Start wydarzenia przewidziany jest na godzinę 12 sprzed Dworca PKP w Sosnowcu. Cała trasa liczy niecałe 11 kilometrów. Wiedzie z centrum Sosnowca przez Będzin do Czeladzi.

Plan wydarzenia

  • Wydawanie kamizelek odblaskowych i zbiórka od godziny 12.00 przed Dworcem PKP w Sosnowcu.
  • Rowerzyści ruszą o godzinie 15.00.
  • Planowany przebieg trasy: Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Pogoń – Będzin – Czeladź – Czeladź Rynek.
  • Na mecie uczestnicy będą mogli zjeść ciepły posiłek oraz spośród biorących udział w wydarzeniu osób zostaną rozlosowane rowery.

Podczas ZMK będzie możliwość także oznakowania roweru. Akcja GRAWER prowadzona będzie przez policję od godz. 12.00. Znakowanie rowerów to akcja polegająca na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „engrawer” unikalnego oznakowania składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji tego znaku w stworzonej na te potrzeby bazie danych Policji.