Nowymi zawodnikami Zagłębia zostali 24-letni środkowy napastnik Fabian Piasecki i 17-letni bramkarz Cezary Miszta. W Sosnowcu zostaje Tomasz Nawotka.

24-letni środkowy napastnik Fabian Piasecki przyszedł do sosnowieckiego klubu z Miedzi Legnica na zasadzie transferu definitywnego, podpisując dwuletni kontrakt.

Urodzony we Wrocławiu Fabian Piasecki rozegrał w ostatnim sezonie w barwach Miedzi Legnica 28 spotkań w Ekstraklasie i strzelił 1 gola. Wcześniej, jeszcze w barwach Górnika Zabrze w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył 5 meczów. Ponadto Piasecki grał m.in. w barwach Rozwoju Katowice i Olimpii Zambrów. Jest wychowankiem małego klubu, Sokoła Świba.

Fabian Piasecki piłkarzem Zagłębia Sosnowiec - fot. zaglebie.eu
Fabian Piasecki piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Bramkarz z Legii

Zespół ze Stadionu Ludowego wzmocnił też Cezary Miszta, 17-letni bramkarz Legii Warszawa. Zawodnik został wypożyczony na sezon.

Cezary Miszta pochodzi z Łukowa, gdzie występował w zespole juniorskim tamtejszego ŁSR-u, a także Orląt. Kolejny drużyny juniorskie w karierze Miszty to Motor Lublin i Legia Warszawa. Bronił ponadto w rezerwach Legii. Ostatnio znajdował się w szerokiej kadrze pierwszej drużyny warszawian.

Nowy bramkarz Zagłębia ma za sobą powołania do reprezentacji juniorskich U-18 i U-19, był także w szerokiej kadrze U-20 na mistrzostwa świata w Polsce.

Tomasz Nawotka zostaje w Zagłębiu Sosnowiec - fot. Andrzej Wydrychiewicz
Tomasz Nawotka zostaje w Zagłębiu Sosnowiec – fot. Andrzej Wydrychiewicz

Nawotka zostaje

W sezonie 2019/2020 w zagłębiowskich barwach nadal występować będzie Tomasz Nawotka. 22-letni skrzydłowy przedłużył o rok swój kontrakt z sosnowieckim klubem.

Przypomnijmy, że wiosną 2019 roku, jeszcze na boiskach Lotto Ekstraklasy, Tomasz Nawotka wystąpił dla Zagłębia w 16 meczach i strzelił 1 gola. Wcześniej, bo w sezonie 2017/2018, ten urodzony w Olsztynie piłkarz zagrał w barwach sosnowieckiego klubu łącznie 32 spotkania i strzelił 2 bramki. Teraz Tomasz odnowił swój kontrakt w Sosnowcu i chce pomóc Zagłębiu w realizacji celów sportowych.

– Cieszę się, trafiłem ponownie do Zagłębia. Myślę, że cały projekt i zespół jakim będziemy dysponować w tym sezonie, spokojnie daje nam możliwość zajęcia miejsca w pierwszej szóstce i powrotu do Ekstraklasy. Wydaje mi się, że na ten moment jest to dobry kierunek. Nie ukrywam, że przyszedłem do Zagłębia, by bić się o najwyższe cele i nie zakładam innej możliwości – przyznaje Tomasz Nawotka.

Tomasz Nawotka zostaje w Zagłębiu Sosnowiec - fot. zaglebie.eu
Tomasz Nawotka zostaje w Zagłębiu Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Nawotka przygotowywał się do ponownych występów w Zagłębiu na zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim, ale w pewnym momencie musiał je opuścić. – Pilne sprawy rodzinne spowodowały, że Tomek za zgodą klubu wyjechał do domu – wyjaśnia sprawę Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia. – Grzecznościowo ćwiczył z rezerwami Legii, by nie wypaść z rytmu treningowego. Ale Tomek jest już z nami i cieszymy się, że nadal będzie reprezentował barwy Zagłębia – dodaje prezes Jaroszewski.

Warto też dodać, że Tomaszem Nawotką interesowały się inne kluby. Były prowadzone rozmowy m.in. z Rakowem Częstochowa. Klub spod Jasnej Góry był zdeterminowany, aby pozyskać piłkarza Legii Warszawa, ale ten wybrał Zagłębie Sosnowiec.