Producent opakowań – DS Smith – odebrał około 6,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Czeladź.

MLP Group przekazało firmie DS Smith gotowe 6,5 tys. m kw. powierzchni w parku logistycznym MLP Czeladź. Z tego około 1 tys. m kw. przeznaczone jest na produkcję, kolejne 370 m kw. na biura, a pozostała część na cele magazynowe.

DS Smith jest wiodącym w Europie dostawcą opakowań produkowanych zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami klienta, ze szczególnym uwzględnieniem najnowocześniejszej myśli projektowej. Firma jest w stanie sprostać wszelkim wymaganiom rynku, oferując szeroką gamę wysokiej jakości opakowań przemysłowo-transportowych, FMCG i opakowania POS, spersonalizowane opakowania ochronne oraz palety tekturowe.

– Inwestycja została zrealizowana zgodnie z ustaleniami. Od podpisania umowy najmu do przekazania gotowego obiektu minęło około sześciu miesięcy. Centrum logistyczne MLP Czeladź jest jednym z naszych najnowszych projektów o wciąż dużym potencjale do dalszej rozbudowy. Park jest doskonałe skomunikowany z miastami aglomeracji śląskiej – podkreślił Piotr Krawczyk z MLP Group.

MLP Czeladź to nowoczesne centrum logistyczne, które po ukończeniu oferować będzie 5 budynków klasy A o łącznej powierzchni 74,2 tys. m kw. powierzchni magazynowo – produkcyjnych. MLP Czeladź jest parkiem szczególnie atrakcyjnym dla klientów ze względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych dróg. Park znajduje się w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tych.