Z powodu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 prawie wszystkie zagłębiowskie miasta zrezygnowały z organizacji miejskich imprez sylwestrowych.

Koronawirus nie odpuszcza. Wciąż rośnie liczba zakażonych. Pod wielkim znakiem zapytania stoi organizacja wielu wydarzeń i imprez, w tym miejskich imprez sylwestrowych. Większość zagłębiowskich miast podjęła już decyzję o rezygnacji z imprezy.

Huczna impreza przed urzędem czy na rynku nie odbędzie się w Sosnowcu, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej i Będzinie, gdzie włodarze ze względów bezpieczeństwa podjęli decyzję o odwołaniu miejskiego sylwestra.

Również w Sławkowie nie odbędzie się miejski sylwester. Na płycie rynku na czas późnego wieczoru i nocy sylwestrowej ustawiane są specjalne misy, w których rozpalany jest ogień. – Płyta rynku jest do dyspozycji mieszkańców, którzy o północy witają wspólnie nowy rok – zaznacza Krzysztof Kozieł, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sławkowie.

Jednym z nielicznych miast, które organizuje imprezę sylwestrową jest Zawiercie. Zaplanowano dyskotekę sylwestrową i pokaz ognia: widowisko fireshow w wykonaniu Teatru Enigma. Impreza rozpocznie się o 23 na terenie przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.