Jak co roku, włodarze Sosnowca przygotowali sylwestrową imprezę plenerową, aby wspólnie z mieszkańcami miasta pożegnać stary i przywitać nowy 2020 rok. Dobrą zabawę zapewnić ma m.in. Stachursky i dron show.

Wzorem ubiegłych lat, w sylwestrową noc parking pod sosnowieckim urzędem miejskim zamieni się w wielki parkiet, na którym mieszkańcy będą mogli bawić się w rytm muzyki zaproszonych artystów. Impreza rozpocznie się o godz. 21:00.

Na początek, o dobrą zabawę zadba DJ Wikar, który ponownie pojawi się już po północy. Następnie, na scenie pojawi się Anya Pereła. Kolejny występ jest na razie niespodzianką.

– O 22:15 przygotowaliśmy niespodziankę. Nie chcemy jeszcze zdradzać kto to będzie, ale myślę, że wszyscy będą zaskoczeni tym, kto wystąpi na scenie przed Urzędem Miejskim – zapewnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej będzie Stachursky, który na scenie pojawi się ok. 23:00. Wokalista porwie sosnowiecką publiczność swoimi największymi przebojami. W rytm jego muzyki mieszkańcy pożegnają stary i przywitają nowy rok.

Z myślą o zwierzętach, po raz kolejny sosnowieccy włodarze zrezygnowali z pokazu sztucznych ogni. W zamian mieszkańcy podziwiać będą mogli dron show, czyli niezwykły pokaz z użyciem dronów.

– Nie strzelamy w sylwestra, dlatego staramy się przygotować inne ciekawe rozwiązania, aby przyciągnąć uwagę mieszkańców – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu. – Drony wznosząc się do góry będą mogły ustawić się w formie różnego typu grafik, np. konturów logo Sosnowca – dodaje.

Muzyczno-taneczne wydarzenie zakończy się ok. 2 w nocy. O bezpieczny powrót mieszkańców zadba PKM Sosnowiec. Jak co roku, będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego. Autobusy odjeżdżać będą z przystanku zlokalizowanego za sosnowieckim magistratem.