Urząd Miasta w Czeladzi po raz kolejny zorganizuje imprezę sylwestrową na rynku. Na mieszkańców przygotowano muzyczne podsumowanie roku. Imprezę rozkręci DJ.

W Czeladzi impreza sylwestrowa tradycyjnie odbędzie się na rynku Starego Miasta. Konsekwentnie od kilku lat, mieszkańcy nie zobaczą żadnej gwiazdy na żywo. Dla mieszkańców przygotowano muzyczne podsumowanie roku.

Impreza wystartuje o godz. 22.00, a rozkręci ją DJ. O północy wzniesiony zostanie noworoczny toast z życzeniami dla wszystkich mieszkańców najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego.

Nowy rok czeladzianie przywitają pokazem sztucznych ogni. Warto dodać, że Czeladź jest jednym z nielicznych miast, które nie zrezygnowało z fajerwerków. – Rozważaliśmy różne alternatywne warianty, ale ponieważ Sylwester odbywa się na rynku Starego Miasta, to na przykład użycie gejzerów ogniowych wiązało się z pewnym ryzykiem oraz z koniecznością zbudowania wielu solidnych zabezpieczeń. Mając do dyspozycji bezpieczny plac za remontowaną aktualnie kamienicą Konarzewskich zdecydowaliśmy się więc jednak na pokaz tradycyjnych sztucznych ogni. Tyle tylko, że zleciłem, aby dobrane zostały takie materiały, które wywołują relatywnie najmniejszy hałas, aby zminimalizować dyskomfort, jakiego mogą doznać mieszkające w pobliżu rynku zwierzęta domowe – wyjaśnia Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Jednocześnie zapewniam że, podobnie jak w wielu innych miastach, będziemy odchodzić od fajerwerków i poszukiwać innych, atrakcyjnych wizualnie form, które mogłyby uświetniać organizowane przez nas imprezy – dodaje.

Tak mieszkańcy Czeladzi bawili się przed rokiem: