Wielkimi krokami zbliża niepowtarzalna noc w roku – noc sylwestrowa. Jak co roku, włodarze zagłębiowskich miast przygotowali imprezy plenerowe, aby wspólnie z mieszkańcami miasta pożegnać stary i przywitać nowy rok.

W Będzinie impreza sylwestrowa odbędzie się tradycyjnie w parku Syberka, gdzie mieszkańcy będą bawić się w ramach akcji sylwestrowej „Zostań znanym artystą – przejdź z nami na ty”.

Na będzińskiej scenie wystąpi Michał Gasz – polski piosenkarz, aktor musicalowy, autor tekstów i kompozytor, discopolowa formacja Systematic Fire Show oraz zespół muzyczny Skaner, czyli polska grupa muzyczna nurtu disco polo. Kulminacją wieczoru będzie wyjątkowy pokaz sztucznych ogni.

W Czeladzi impreza sylwestrowa tradycyjnie odbędzie się na rynku Starego Miasta. Konsekwentnie od kilku lat, mieszkańcy nie zobaczą żadnej gwiazdy na żywo. Dla mieszkańców przygotowano muzyczne podsumowanie roku. Impreza wystartuje o godz. 22.00, a rozkręci ją DJ.

O północy wzniesiony zostanie noworoczny toast z życzeniami dla wszystkich mieszkańców najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego. Nowy rok czeladzianie przywitają pokazem sztucznych ogni.

W Dąbrowie Górnicze, podobnie jak w ubiegłym roku, zrezygnowano z hucznej zabawy sylwestrowej.

W Sosnowcu, wzorem ubiegłych lat, w sylwestrową noc parking pod urzędem miejskim zamieni się w wielki parkiet, na którym mieszkańcy będą mogli bawić się w rytm muzyki zaproszonych artystów.

Impreza rozpocznie się o godz. 21:00. Na początek, o dobrą zabawę zadba DJ Wikar, który ponownie pojawi się już po północy. Następnie, na scenie pojawi się Anya Pereła. Kolejny występ jest na razie niespodzianką. Gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej będzie Stachursky, który na scenie pojawi się ok. 23:00. Wokalista porwie sosnowiecką publiczność swoimi największymi przebojami. W rytm jego muzyki mieszkańcy pożegnają stary i przywitają nowy rok.

Z myślą o zwierzętach, po raz kolejny sosnowieccy włodarze zrezygnowali z pokazu sztucznych ogni. W zamian mieszkańcy podziwiać będą mogli dron show, czyli niezwykły pokaz z użyciem dronów. Muzyczno-taneczne wydarzenie zakończy się ok. 2 w nocy. Jak co roku, będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego. Autobusy odjeżdżać będą z przystanku zlokalizowanego za sosnowieckim magistratem.

Szampańska zabawa w rytmie disco i dance czekać będzie także na mieszkańców Zawiercia, gdzie taneczna zabawa rozpocznie się o godz. 22:30 przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. W programie: Veegas, DJ Kejwka oraz Teatr Ognia Azislight. Nie zabraknie również oczywiście noworocznych życzeń.