Duet trenerski Łukasz Matusiak-Grzegorz Bąk źle rozpoczęli swoją przygodę z pierwszą drużyną. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach klub ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca.

Porażka z Puszczą Niepołomice spowodowała, że Zagłębie spadło na 17, przedostatnią pozycję w pierwszej lidze. Sytuacja drużyny z Kresowej jest zła, a pierwsze spotkanie pod wodzą nowych trenerów nie przyniosło oczekiwanej poprawy.

Tylko trzy mecze

Duet trenerski jest jednak i tak rozwiązaniem przejściowym. Matusiak i Bąk nie posiadają bowiem niezbędnych do pracy w pierwszej lidze licencji UEFA Pro. Polski Związek Piłki Nożnej dopuścił ich do trenowania jedynie warunkowo. Otrzymali zgodę na poprowadzenie trzech spotkań.

Oczywiście PZPN może ją jeszcze przedłużyć, jednak wydaje się to mało prawdopodobne. Zagłębie drugi sezon z rzędu jest w fatalnej sytuacji w tabeli. Pozostawienie więc niedoświadczonych na tym poziomie trenerów wiązałoby się ze sporym ryzykiem.

Skowronek na horyzoncie?

Prezes klubu, Łukasz Girek jest więc aktywny i poszukuje potencjalnego nowego szkoleniowca, który będzie w stanie podnieść zespół z dołka formy i sprawi, że widmo spadku odpłynie z Kresowej. W grze jest kilku kandydatów.

Każdy z nich ma doświadczenie trenerskie lub zawodnicze w ekstraklasie. W kręgu zainteresowań znaleźli się Grzegorz Kurdziel, Łukasz Surma i Artur Skowronek. Zdecydowanie największe doświadczenie ma ten ostatni.

Skowronek ma za sobą pracę w śląskich klubach – Ruchu Radzionków, Polonii Bytom czy GKS-ie Katowice. Ponadto pracował w Widzewie Łódź, Pogoni Szczecin, Stali Mielec, a ostatnio w Wiśle Kraków. Od prawie roku jest bez pracy i zapewne brakuje mu kolejnych wyzwań. To, które potencjalnie czekałoby go w Sosnowcu będzie jednym z trudniejszych w ostatnim czasie.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Duet trenerski poprowadzi Zagłębie Sosnowiec