Zmiany przy Kresowej nabierają tempa. Klub ogłosił, że zespół poprowadzi Łukasz Matusiak we współpracy z Grzegorzem Bąkiem.

Zastąpią oni Kazimierza Moskala, który we wtorek, 7 września rozstał się z klubem. Mimo to nie można spodziewać się daleko idących zmian w zespole. Matusiak to były zawodnik Zagłębia, a ostatnio asystent Moskala.

Tańsze rozwiązanie

Bąk z kolei do niedawna prowadził drużynę rezerw Zagłębia. Ten tandem będzie miał przed sobą trudne zadanie. Zespół z Kresowej w ostatnich tygodniach prezentuje się przeciętnie. Zagłębie zajmuje 14 miejsce w pierwszej lidze z pięcioma punktami na koncie. Tylko bilans bramek ratuje ich przed miejscem w strefie spadkowej.

Nazwisko Bąka przewijało się w medialnych przypuszczeniach dotyczących nowego szkoleniowca Zagłębia. Miał być on wariantem oszczędnościowym. Wśród nazwisk potencjalnych trenerów pojawiali się także Grzegorz Kurdziel (były asystent Michała Probierza, trenera Cracovii) na co dzień mieszkający w Sosnowcu czy Dženana Hošici, zawodnik drużyny z Sosnowca w latach 2005-2010.

Mecz z bezpośrednim rywalem

Duet szkoleniowców od samego początku pracy czekają trudne wyzwania. W niedzielę, 12 września na własnym obiekcie Zagłębie zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Jest to ich bezpośredni rywal w walce o utrzymanie. Kolejne dwa spotkania rozegrają na wyjeździe.

Najpierw Zagłębie pojedzie do Jastrzębia na mecz z miejscowym GKS-em, a następnie do Zdzieszowic. Tam w ramach Pucharu Polski rywalizować będą z czwartoligowym Ruchem. Ostatni wrześniowy mecz przypada na poniedziałek, 27 września. Wówczas Matusiak, Bąk i ich zespół będzie chciał powstrzymać niepokonanego lidera – Koronę Kielce.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Kolejne zmiany w Zagłębiu Sosnowiec. Kazimierz Moskal nie jest już trenerem zespołu