W sobotę, 18 września na Stadionie Ludowym w Sosnowcu po raz czwarty Fundacja Rób Dobro organizuje mecz z gwiazdami kultury i sportu. Tym razem organizacja chce wesprzeć rodziny zastępcze.

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu rozpocznie się o 16. Naprzeciw siebie stanie drużyna Fundacji Rób Dobro. Ich przeciwnikiem będzie Pectus Football Team. Jest to drużyna założona przez Marka Szczepanika, perkusistę grupy.

Artyści i byli piłkarze

W zespole, poza nim i jego braćmi z zespołu Pectus występują także byli piłkarze, reprezentanci Polski, uczestnicy Mistrzostw Świata i europejskich pucharów jak Tomasz Frankowski, Tomasz Iwan, Tomasz Kłos, Jacek Krzynówek czy Grzegorz Szamotulski.

Wsparcie ważnej idei

Poprzez mecz fundacja chce wesprzeć rodziny zastępcze. W całej Polsce, co przekłada się także na Sosnowiec, potrzeby dzieci w trudnej sytuacji życiowej są większe niż liczba rodzin, które oferują swoją pomoc, opiekę i uczucia.

Rodziną zastępczą mogą zostać małżeństwa, jak i osoby stanu wolnego. Instytucja odpowiedzialna za koordynację pieczy zastępczej deklaruje obecnie przyjęcie każdej ilości rodzin. Fundacja chce przekonać widzów meczu, że pomaganie jest łatwe, potrzebne i naturalne.

Plakat
Plakat meczu charytatywnego – fot. mat. pras

Nie tylko sam mecz

Spotkanie odbędzie się w pełnym wymiarze czasowym, na pełnowymiarowym boisku piłkarskim. Choć mecz rozpocznie się o godzinie 16, tak na trybuny można wejść już o 14. Poza samym spotkaniem przewidziano także animacje dla dzieci, rozdawanie autografów i zdjęcia z gwiazdami czy występ cheerleaderek.

Jest to kolejny mecz organizowany przez Fundację Rób Dobro. W poprzednich latach drużyna fundacji rywalizowała z Reprezentacją Artystów Polskich, podczas których zbierano środki na leczenie chorych dzieci. Ubiegłoroczna edycja, z powodu pandemii nie doszła do skutku.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Podaruj dziecku rodzinę i bezpieczny dom