Co łączy 38 przemysłowych zabytków w 25 miastach? INDUSTRIADA 2021 i bezpłatny publiczny transport organizowany przez Koleje Śląskie i Zarząd Transportu Metropolitalnego.

11 września na uczestników Industriady, oprócz najważniejszych zabytków techniki, czekać będą bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Od 8:00 do 22:00 uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z blisko 400 linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych, tworzących siatkę 10 000 połączeń, które obsłużą ponad 6000 przystanków.

Jak korzystać z bezpłatnych transportów ZTM?

Wybierając bezpłatny transport ZTM będzie można sprawnie docierać niemal pod same drzwi obiektów Szlaku Zabytków Techniki. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny kupon, który jest gotowy do pobrania ze strony industriada.pl. Kupon upoważnia do bezpłatnych przejazdów jedną osobę, korzystającą z komunikacji miejskiej ZTM. W przypadku kontroli biletów wystarczy kupon okazać – albo w formie wydrukowanej, albo na ekranie telefonu.

Należy pamiętać, że promocja obowiązuje jedynie w dniu Industriady, czyli 11 września, w godzinach 8:00-23:00. Przed skorzystaniem z oferty warto sprawdzić sobotni rozkład jazdy.

Jak korzystać z bezpłatnych przejazdów Kolei Śląskich?

Rezerwacja bezpłatnego przejazdu pociągami Kolei Śląskich odbywać się będzie przez systemem rezerwacji internetowej. Posiadaną rezerwację należy wymienić na bezpłatny bilet uprawniający do przejazdu. Można to zrobić w dniu wydarzenia oraz dzień wcześniej – w kasach biletowych Kolei Śląskich lub w dniu wydarzenia – u kierownika pociągu. Zamianę rezerwacji na bilet należy dokonać bezpośrednio po wejściu do pociągu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

„Technika. To was zaskoczy”. XII edycja święta Szlaku Zabytków Techniki przed nami