Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 80 i 69 lat oraz 46-letnią kobietę w związku z pobiciem 39-letniego mieszkańca Sosnowca, do którego doszło w trakcie awantury przy spożywanym alkoholu.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Traugutta w Sosnowcu. Jak wynika z ustaleń przybyłych na miejsce mundurowych, 80-latek, 69-latek, 46-latka i 39-latek wspólnie spożywali alkohol.

Podczas spotkania doszło do awantury, w wyniku czego pokrzywdzony został zaatakowany niebezpiecznym narzędziem. W efekcie doznał obrażeń i trafił do szpitala. Policjanci na miejscu zatrzymali trzy osoby, zabezpieczyli także narzędzie, przy pomocy którego zaatakowany został 39-latek.

Mimo iż przestępstwo naruszenia czynności narządu ciała trwającego nie dłużej niż 7 dni ścigane jest z oskarżenia prywatnego, prokurator zdecydował o objęciu tej sprawy ściganiem z urzędu. Taki zarzut usłyszał już jeden z zatrzymanych, 69-letni mieszkaniec Sosnowca. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.