Sosnowiczanom wreszcie udało się rozegrać sparing w czasie zgrupowania w tureckim Belek. Zagłębie zremisowało 1:1 w meczu sparingowym z FK Aktobe, 6 zespołem ekstraklasy Kazachstanu.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec od początku zgrupowania musieli zmagać się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Najpierw z powodu nawałnic odwołany został mecz z bułgarskim Hebarem Pazardżik. Dnia kolejnego udało się rozegrać tylko 23 minuty z łotewskim FK Liepaja i z powodu fatalnej pogody sędzia przerwał sparing.

Tym razem pogoda nie przeszkodziła

Aura tym razem sprzyjała piłkarzom. Sosnowiczanie mogli zatem rozegrać swój pierwszy mecz zgrupowania w pełnym wymiarze czasu.

Mecz z FK Aktobe dobrze rozpoczął się dla Zagłębia i już w pierwszej połowie objęli oni prowadzenie. Po ładnej akcji i podaniu Filipa Borowskiego do siatki trafił w 41 minucie Szymon Sobczak. Niestety w drugiej połowie gracze z Kazachstanu doprowadzili do wyrównania. Mocnym strzałem pod poprzeczkę popisał się w 61 minucie Maksim Samorodow. Wynik końcowy spotkania 1:1.

Zagłębie Sosnowiec – FK Aktobe 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (41 min), 1:1 Maksim Samorodow (61 min)

Zagłębie: Gliwa (60′ Bielikow) – Jończy (75′ Chęciński), Dalić (75′ Staniak), Kamiński (46′ Duriska) – Borowski (69′ Bryła), Szumilas (69′ Kamiński), Banaszewski (46′ Korzeniecki), Gojny (6′ Banaszewski) – Bryła (46′ Seedorf), Sobczak (75′ Popczyk), Pawłowski (75′ Dziedzic).