Prawie 7,5 tys. złotych zebrali kibice Zagłębia Sosnowiec. Pieniądze te trafiły na konto klubu. Pierwszoligowiec z kolei wspiera Sosnowiecki Szpital Miejski.

18 kwietnia Zagłębie miało zagrać na Stadionie Ludowym z Odrą Opole. Z wiadomych przyczyn mecz ten nie doszedł do skutku, ale ale kibice sosnowieckiego klubu postanowili się zmobilizować i pobić wirtualny rekord frekwencji. Każdy mógł kupić wirtualny bilet w cenie 15 zł. W sumie udało się zebrać 7337,92 zł. Cała kwota wpłynęła już konto sosnowieckiego klubu.

Tymczasem pierwszoligowy klub z Sosnowca rozgrywa najważniejszy mecz sezonu. Stawką nie są jednak ligowe punkty, a wsparcie dla Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego oraz ratowników medycznych tej placówki.

Klub ze Stadionu Ludowego rozpoczął serię licytacji, z których dochód zostanie przekazany służbie zdrowia. Pierwszym gadżetem była koszulka trenera Dariusza Dudka, która została wylicytowana za 1666 złotych.

Cały czas trwa sprzedaż biletów na wirtualny mecz z COVID-19, który odbędzie się 3 maja. – Rywal jest śmiertelnie groźny. Musimy być w życiowej formie, jak i znakomicie przygotowani. Silni, solidarni i zdeterminowani. Bardzo prosimy o pełną mobilizację całą Zagłębiowską Rodzinę! – apeluje klub.

Bilet można kupić wpłacając na konto klubu 10 złotych. Sprzedaż trwa do niedzieli (3 maja). Dzień później ogłoszony zostanie wynik spotkania. – Musimy jak najlepiej wspomóc ratowników medycznych. To oni jako pierwsi trafiają do chorych, którzy mogą być już zarażeni. To oni najwięcej ryzykują i są na pierwszej linii frontu. Powinni być najlepiej zabezpieczeni. Tymczasem w karetkach brakuje rękawiczek, gogli, kombinezonów i środków dezynfekujących. Dlatego cały dochód ze sprzedaży wirtualnych biletów, pomniejszony o podatek VAT 8 proc., przekażemy na Sosnowiecki Szpital Miejski i ratownikom medycznym z tej placówki – mówi Jerzy Mucha, rzecznik prasowy sosnowieckiego klubu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Kiedy wystartuje Fortuna 1 Liga? Poznaliśmy termin