Nie tylko w listopadzie przychodzimy całymi rodzinami na cmentarze odwiedzić groby zmarłych. Zagłębiacy o zmarłych pamiętają również w Wielkanoc.

Wielkanocne znicze, ze świątecznymi elementami, zapłonęły na grobach w Zagłębiu. Mieszkańcy Zagłębia w okresie wielkanocnym chętnie odwiedzają groby najbliższych.

Tradycją stało się już odwiedzanie i porządkowanie grobów w okresie Wielkanocy. Na grobach stawiane są świąteczne stroiki i kwiaty. Są także znicze z elementami wielkanocnymi, takimi jak: kurczaczki, baranki, zajączki, pisanki czy baziami.

– Faktycznie w tym okresie na cmentarz przychodzi więcej osób – powiedziała nam jedna ze sprzedawczyń przy sosnowieckim cmentarzu. – Ludzie chętniej kupują ozdobne znicze. W tym roku wciąż modne są znicze ze świątecznymi motywami – dodała.

Kolorowe znicze są ozdobą pomników oraz wyrazem pamięci o najbliższych. W trakcie Świąt Wielkanocnych ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych.

– Niestety, w tygodniu natłok domowych obowiązków nie pozwala mi przyjechać na cmentarz. Wielkanoc to idealny moment na zadumę i wspomnienie o tych, których nie ma już wśród nas – mówi pani Justyna z Będzina.