Zakończył się okres wielkanocnego wypoczynku. W czasie świąt Wielkanocny nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało prawie 2200 policjantów śląskiej i zagłębiowskiej drogówki wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych.

W minionych latach okres świąt Wielkanocnych charakteryzował się zmniejszonym ruchem na drogach spowodowanym przede wszystkim ograniczeniami w przemieszczaniu się z uwagi na dużą ilością zachorowań na COVID -19. W tym roku więcej osób zdecydowało się na odwiedziny rodzin, które nierzadko mieszkają daleko. Pokazują to policyjne statystyki zdarzeń drogowych.

Od wielkanocnego piątku do poniedziałku na drogach w naszym województwie doszło do 8 wypadków drogowych, w których rannych zostało 8 osób, a 1 osoba poniosła śmierć. Odnotowano również 405 kolizji drogowych. Niestety w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. W ciągu 4 dni mundurowi zatrzymali 116 nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku w świątecznym okresie odnotowano odpowiednio: 14 wypadków, w których 16 osób zostało rannych, a także 254 kolizje drogowe. Policjanci zatrzymali wtedy 66 nietrzeźwych kierujących.