Jak co roku, w okresie świąt wielkanocnych, nad bezpieczeństwem na śląskich i zagłębiowskich drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Na ulicach możemy spotkać większą liczbę policyjnych patroli drogówki.

Od piątku, 15 kwietnia na śląskich i zagłębiowskich drogach możemy zaobserwować więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Przez kolejne dni będą oni widoczni nie tylko na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu i miejscach newralgicznych, ale również na rzadziej użytkowanych drogach, w miastach i wsiach.

Mundurowi, przy wykorzystaniu oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, videorejestratorów, dronów, ręcznych mierników prędkości oraz innych środków technicznych, będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach. Policjanci kontrolują prędkość, a także stan techniczny samochodów – dlatego też lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż.

– Największe natężenie ruchu przewidywane jest w świąteczny poniedziałek, kiedy większość z nas będzie wracać do swoich domów. Pamiętajmy, że czas podróży nie zawsze jest taki sam. Lepiej do celu dojechać nieco później, niż narażać siebie i swoich pasażerów na niebezpieczeństwo spowodowane zbyt szybką jazdą – mówią policjanci.

W te święta, tak jak i w latach ubiegłych, policjanci będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych niedozwolonych substancji. Kontrole będą także obejmowały sprawdzenia, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Rozwaga i ostrożność za kierownicą to zasady odpowiedzialnego kierowcy nie tylko w czasie świąt.