Kilkanaście godzin zajęło kryminalnym z jaworznickiej komendy zatrzymanie sprawcy rozboju. 26-latek z maczetą w ręku zaatakował 47-letniego pokrzywdzonego w jego mieszkaniu i ukradł mu 5 tys. zł.

W wigilię jaworzniccy policjanci otrzymali informację od pracowników szpitala o przywiezionym na izbę przyjęć mężczyźnie z raną ciętą ręki. – Jak wynikało z informacji przekazanej przez pokrzywdzonego, został on zaatakowany maczetą we własnym mieszkaniu przez znanego mu mężczyznę i okradziony z pieniędzy. Napastnik zabrał mu 5 tys. zł – przekazał Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Informacja ta niezwłocznie trafiła do wszystkich patroli pełniących służbę w Jaworznie. – Sprawca zdołał się już ukryć. Pomimo tego już po kilkunastu godzinach kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca naszego miasta. Jak się wkrótce okazało, w okresie od 19 do 24 grudnia, dokonał on trzech rozbojów względem 47-letniego pokrzywdzonego. W ten sposób wzbogacił się o ponad 20 tys. zł – dodał rzecznik prasowy jaworznickiej komendy.

Sprawca usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 12 lat za kratami.