Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza zwycięstwem zakończyli 2020 rok. W meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi pokonali u siebie Polski Cukier Toruń 81:74.

We wtorek, 29 grudnia, koszykarze z Dąbrowy Górniczej rozegrali ostatni mecz w tym roku. Podopieczni Alessandro Magro gościli u siebie graczy z Torunia.

Przez większość meczu przeważali przyjezdni, jednak w kluczowych momentach gospodarze potrafili stanąć na wysokości zadania. Torunianie utrzymywali punktową przewagę łącznie przez prawie 31 minut. W drugiej kwarcie zdołali odskoczyć Zagłębiakom na jedenaście punktów. MKS sukcesywnie niwelował straty, a rzut Vitenisa Cizauskasa równo z syreną ogłaszającą przerwę doprowadził do remisu.

Po zmianie stron, przez większość czasu ton spotkaniu nadawali gracze z Torunia. Na finiszu MKS jednak przyspieszył i wysunął się na prowadzenie, które utrzymał do końca konfrontacji (81:74)

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Lee Moore z 22 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Bartosz Diduszko, który rzucił 17 punktów.

Wtorkowa wygrana MKS-u Dąbrowa Górnicza jest jego trzecim zwycięstwem z rzędu, a siódmym w sezonie. W następnej kolejce, 3 stycznia, zespół z Dąbrowy podejmie Eneę Astorię Bydgoszcz. Mecz będzie można jednak obejrzeć w Polsacie Sport. Początek o godz. 17.35.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Toruń 81 : 74 (18:24, 27:21, 14:16, 22:13)