Michael Heinloth podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy z szefami Zagłębia Sosnowiec. 26-letni Niemiec w ubiegłym sezonie grał w barwach NEC Nijmegen.

Heinloth jest wychowankiem niemieckiego 1. FC Nuernberg, a pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w SC Padeborn. W sezonie 2013/2014 razem z zespołem wywalczył awans do Bundesligi. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech rozegrał 21 spotkań i zaliczył jedną asystę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zagłębiowska husaria gotowa na podbój ekstraklasy

W 2016 roku Michael Heinloth przeniósł się do holenderskiego NEC Nijmegen, w którym wystąpił w 57 meczach, strzelił cztery gole i miał pięć asyst. W ostatnim sezonie NEC Nijmegen grał w II lidze holenderskiej. W barażach Heinlothowi nie udało się wspólnie z zespołem wygrać barażów o awans do ekstraklasy. 26-letni prawy obrońca wystąpił w 27 spotkaniach i strzelił trzy gole.

Michael Heinloth nowym zawodnikiem Zagłębia – fot. zaglebie.eu
Michael Heinloth nowym zawodnikiem Zagłębia – fot. zaglebie.eu

Teraz Heinloth podpisał roczny kontrakt z Zagłębiem z opcją przedłużenia o kolejny sezon. – Najważniejsze, że mam możliwość gry, sprawdzenia się w dobrym zespole, za jaki uważam Zagłębie. Wojtek Golla wiele dobrego mówił mi o polskiej piłce, o polskich klubach i jestem bardzo ciekawy, jak to będzie wyglądało w rzeczywistości – przekazał Michael Heinloth, który w sosnowieckim klubie będzie występował z numerem 17.

Michael Heinloth nowym zawodnikiem Zagłębia – fot. zaglebie.eu
Michael Heinloth nowym zawodnikiem Zagłębia – fot. zaglebie.eu

Michael Heinloth to piąty nabytek zagłębiowskiego zespołu w trakcie letniego okienka transferowego. Wcześniej do beniaminka ekstraklasy dołączyli Junior Torunarigha, Dejan Vokić, Giácomo Mello Corbellini i Piotr Polczak.

W poniedziałek, 23 lipca, podopieczni Dariusza Dudka zagrają swój pierwszy mecz w Lotto Ekstraklasie. Do Sosnowca przyjedzie Piast Gliwice. Początek meczu o godz. 18.00.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębie Sosnowiec wraca do hokejowej ekstraligi