Wybory parlamentarne 2019. Poznaliśmy już oficjalne wyniki w okręgu sosnowieckim. Najlepszy wynik osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość.

Według oficjalnych danych PKW ze wszystkich 426 obwodów wyborczych w okręgu nr 32, obejmującym Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą, Jaworzno oraz powiaty będziński i zawierciański, najlepszy wynik osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość (37,13 proc.). Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 124 553 wyborców. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z 29,66 proc. (99 499), na SLD 21,90 proc. (73 466). Konfederacja otrzymała 21 650 głosów (6,45 proc.), a PSL – 16 263 głosy (4,85 proc.).

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 w okręgu sosnowieckim - fot. Arch. TZ
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 w okręgu sosnowieckim – fot. Arch. TZ

Według nieoficjalnych informacji mandaty poselskie zostaną podzielone między PiS (4), KO (3) i SLD (2). Jeżeli tak się stanie to posłami z Zagłębia zostaną: Ewa Malik (46 773 głosy), Waldemar Andzel (21 723), Robert Warwas (20 354 głosy) i Danuta Nowicka (7574 głosy) z Prawa i Sprawiedliwości. Koalicję Obywatelską reprezentować będą Barbara Dolniak (39 656 głosów), Wojciech Saługa (18 738 głosów) i Mateusz Bochenek (15 421 głosów). Posłami SLD będą: Włodzimierz Czarzasty (31 244 głosy) i Rafał Adamczyk (12 148 głosów).

Senatorami z Zagłębia zostaną kobiety – Beata Małecka-Libera i Joanna Sekuła.

Więcej szczegółów wkrótce.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Wybory 2019. W wyborach do Senatu Joanna Sekuła i Beata Małecka-Libera pokonały PiS

15 KOMENTARZE

 1. PiS niby zdobył 4 mandaty, ale anty-PiS wziął 5 mandatów i dodatkowo dwa do Senatu, które dotychczas miał PiS.Zatem wg mnie to anty-PiS wygrał 7 do 4?

  • Kolejne potwierdzenie zdania o jednym starym czerwonym w podkładzie smoku co mu się tylko liczba głów zmienia co wybory. Żałosne to.
   Widać zostaje pompowanie „sukcesu” w senacie optycznie na stronie. Nawet jak się zbiorą to i tak w sejmie poprafki przepadną.

 2. Czerwone Zagłębie (czerwone jak sweter pana Cz.) wiecznie żywe.
  Nie wiem kto wpadł na pomysł startu pana Czarzastego, ale trzeba mu uczciwie pogratulować pomysłu :).
  Zaskakujący dobry wynik posłanki Malik… kto miał przyjemność poznać ten wie dlaczego.
  Antysystem (tym razem konfederacja) jak co wybory 6-10 procent zgarnia
  Ale jak teraz poradzi sobie nas prezydent bez swojego …Chlebka ?? pytanie na nowy tydzień ..

 3. Zaczyna się początek spadku popularności zaplecza Chęcińskiego a Bochenek w Sejmie raczej nic szczególnego nie zrobi. Budowanie swojego następcy może nie wyjść.

 4. A moze tak uszanujcie wole większości !! I zamiast hejtu wyzwisk, pomyślcie jak i co zrobić żeby w przyszłych wyborach nie być tłem.!! Bo raczej opcja”byle nie PIS” to słaby pomysł.A z tym w czerwonym sweterku..to porazka.Przywiezli go do Sosnowca ..”bastionu”czerwonych i..przeszedł.. 🙁 Ale odebrał miejsce młodym .I jak maja go kochać?? 😉

 5. Szkoda Ł.Litewki Zabrakło niewiele głosów Żeby nie przywiezli starego komucha to młody facet moze by cos zmienil w tm kraju A juz napewno na lewicy ! Jak mogli głosować lewaki z Zagłebia na starego komucha????JAK???Majac pod progiem SWOJEGO człowieka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here