W trzeci weekend listopada mieszkańcy Czeladzi, wybierając się do Kopalni Kultury, kupią bilety tańsze o 50 proc. To nagroda za wysoką frekwencję podczas październikowych wyborów parlamentarnych.

Przed wyborami do Sejmu i Senatu burmistrz Czeladzi ogłosił, że jeśli frekwencja w mieście będzie wyższa niż w wyborach samorządowych w 2018 roku, w wybrany weekend o 50 proc. obniżone zostaną ceny biletów na wszystkie imprezy i seanse filmowe w Kopalni Kultury.

Celem było przekroczenie bariery 56 proc. I cel ten został osiągnięty. Do urn wyborczych udało się 63 proc. uprawnionych do głosowania czeladzian. – Rekord został pobity, więc czas wywiązać się z przedwyborczych zobowiązań i określić, kiedy będzie ten weekend. Zapraszam mieszkańców 16 i 17 listopada do Kopalni Kultury. W te dni bilety na teatrzyk dla dzieci oraz seanse filmowe będą o połowę tańsze – zapowiada Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że na mieszkańców Sosnowca również czeka nagroda za rekordową frekwencję. Miasto w drugi weekend listopada organizuje „Sosnowiec za pół ceny – bonus za frekwencję”. – Zgodnie z obietnicą, sosnowieckie baseny będą za pół ceny, podobnie jak bilety do Teatru Zagłębia. To nie wszystko. MOSiR rozszerzył ofertę o korty tenisowe, czy też siłownię. Mamy też sporo zapytań od sosnowieckich przedsiębiorców, dlatego aby akcja miała szerszy wydźwięk, zapraszamy ich do wzięcia udziału – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.