We wtorek, 20 grudnia w sosnowieckiej Muzie odbyło się Miejskie kolędowanie, które było świetną okazją do wspólnego zanucenia świątecznych utworów, rozmów i złożenia życzeń pozostałym mieszkańcom miasta.

W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy Sosnowca, samorządowcy, przedstawiciele świata sportu, kultury i polityki.

– Spotkamy się po raz drugi. Chcemy wspólnie z mieszkańcami przeżywać ten radosny czas – mówił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Spotkanie miało na celu kultywowanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd, ale także wsparcie finansowe chorej dziewczynki.

– Podczas kolędowania zbierane są pieniądze na rzecz chorej Mai – dodał Chęciński.

Wśród zebranych gości znalazło się wielu darczyńców, jednak na szczególną uwagę zasługuje kapitan drużyny Zagłębia Sosnowiec – Sebastian Dudek, który wraz z prezesem, Marcinem Jaroszewskim, przekazali 10 tysięcy złotych na leczenie dla dziewczynki.

Swoimi wokalnymi umiejętnościami pochwalili się radni, pracownicy Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wolontariusze, pracownicy szpitala, młodzi piłkarze, ale prawdziwą furorę zrobił prezydent Sosnowca, który zaśpiewał świąteczny utwór. Śpiewom, tańcom i dobrej zabawie nie było końca.